Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych do zgłaszania swego udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). ... »

Podsumowanie powiatowego Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego i konkursu fotograficznego

1 grudnia w Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyło się podsumowanie VII edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego, a także wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Leśne inspiracje - grzyby skarbem natury”. ... »

Nasi wśród laureatów wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

Miło nam poinformować, że troje uczniów z naszego powiatu zostało zwycięzcami wojewódzkiego 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. ... »

Ogólnopolski Dzień Seniora

28 listopada 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną w Łęcznej przygotowały Koncert Andrzejkowy z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. ... »

Kampania zwalczania i zapobiegania zakażeniom HIV

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęcznej informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV rozpoczęło kampanię społeczną pod hasłem „Mam czas rozmawiać”. Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową może dotyczyć. Kampania trwać będzie od listopada 2017 r. do czerwca 2018 ... »

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo"

Jesień i zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. To wówczas dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem osób pieszych. Nieoświetlone drogi, a przy tym nieprawidłowo wyregulowane światła mijania w pojazdach, poruszanie się bez elementów odblaskowych przez osoby piesze, to wszystko wpływa na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Już po raz drugi w ramach kampanii „ Twoje Światła -Twoje bezpieczeństwo” przypominamy o tym jak duży wpływ ma prawidłowe działanie świateł w pojazdach. ... »

Rozświetlenie parku w Puchaczowie

Dnia 02 grudnia 2017 roku o godzinie 15:30 – 16:30 Wójt Gminy Puchaczów serdecznie zaprasza na uroczyste rozświetlenie parku w Puchaczowie. ... »

Policja poszukuje świadków kradzieży torebki

Łęczyńscy policjanci poszukują świadków kradzieży, do której doszło 28.11.2017 r. po południu w okolicach ulicy Średniej w Łęcznej. Nieustalony mężczyzna podbiegł do mieszkanki Łęcznej i wyrwał należącą do niej torebkę. Po wszystkim próbował uciekać, ale został zatrzymany przez anonimowego świadka. ... »

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" 2017

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej informuje, że w siedzibie PCPR w Łęcznej powstał Odział Biura Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” 2017 oraz Sztab Akcji Nr 283, który przeprowadzi przedświąteczną zbiórkę darów w w/w ramach akcji. ... »

Konkurs Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej już po raz siódmy zorganizował Konkurs Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych. W tym roku uczniowie szkół podstawowych przygotowywali prace plastyczne na temat: Święta Barbara w kopalni, natomiast gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą o życiu patronki górników, a także z dziedziny górnictwa i tradycji górniczych. ... »

Halowe Igrzyska Seniorów 2017

Dnia 19.11.2017 roku 23-osobowa delegacja sportowców Powiatu Łęczyńskiego z gmin: Milejów, Łęczna, Ludwin wzięła udział w Halowych Igrzyskach Seniorów 2017 w Wojciechowie zajmując bardzo dobre 4 miejsce w końcowej klasyfikacji powiatów. ... »

Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie

24 XI 2017 roku w Zespole Szkół Górniczych odbył się Barbórkowy Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie „Barbórka 2017”. Organizatorami byli Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. – Dział BHP oraz ZSG w Łęcznej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: LW Bogdanka” S.A. i Starosta Łęczyński. ... »

I etap konkursu "Linteriada 1.0"

23 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w I etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Do eliminacji przystąpiły cztery sześcioosobowe drużyny: "Terminatorzy" z kl. 4a, "Cebulaczki" z kl. 4b, "Kryształowa Szóstka" z kl. 4c i "Broda Team" z kl. 4d. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy PRG Linter S.A. ... »

Mistrzostwa Powiatu Łęczyńskiego w pływaniu drużynowym i indywidualnym

Dnia 15 listopada Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łęcznej zorganizował Mistrzostwa Powiatu Łęczyńskiego w pływaniu drużynowym i indywidualnym Kategorii Igrzysk Dzieci oraz Kategorii Igrzysk Młodzieży. ... »

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

W dniach 22 – 23 listopada 2017 roku na drogach powiatu łęczyńskiego prowadzone były działania policyjne pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policyjna akcja dotyczyła także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”. ... »

« 1 2 3 4 »

Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna