Życzenia Bożonarodzeniowe

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

GG200053

Skypepowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności

Aktualności

RSS

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łęcznej informuje

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łęcznej informuje, iż w ramach treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania (SWA), w dniu 23 marca 2017 roku o godz. 12:00 na terenie Miasta Łęczna, będzie podawany głośny sygnał akustyczny alarmowy – ciągły dźwięk syreny trwający 1 minutę. Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań wynikających z treści komunikatu.                

Konkurs plastyczny - kolorowa Wielkanoc

Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Łęcznej zapraszają do udziału w XXI KONKURSIE PLASTYCZNYM SYMBOLE I TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH pt. „KOLOROWA WIELKANOC” ... »

„Kwitnąca wiosną pisanka Wielkanocna” – konkurs plastyczny

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych - Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie organizuje konkurs plastyczny kierowany do mieszkańców województwa lubelskiego.Uczestnicy konkursu ręcznie wykonają pisankę z okazji Świąt Wielkanocnych. Nabór prac trwa do 4.04.2017 r. ... »

"Razem możemy więcej" - grupa wsparcia dla uzależnionych

Klub Integracji Społecznej „Razem możemy więcej” przy Łęczyńskim Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w Łęcznej zaprasza osoby powyżej 18 roku życia zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Łęczna, uzależnione od różnych substancji psychoaktywnych np. alkohol, narkotyki, leki, „dopalacze” (tzw. uzależnienie krzyżowe) do tworzonej grupy wsparcia. ... »

Podsumowanie Powiatowej Ligi Halowej Oldbojów w piłce nożnej

W minioną niedzielę, 12 marca, odbyła się ostatnia kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Łęczyńskiego i Burmistrza Łęcznej. Mistrzem tegorocznych rozgrywek zostali Oldboje z Milejowa. ... »

Bądź aktywny na emeryturze!

Jeśli zakończyłeś swoją karierę zawodową i przeszedłeś na emeryturę lub z innych powodów masz dużo wolnego czasu Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej, Akademia Młodzieżowa Parafii św. Barbary zapraszają mężczyzn na spotkanie w środę 15.03.2017 o godz. 19.00 do auli parafialnej. ... »

Stop pożarom traw

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej przestrzega mieszkańców przed wypalaniem traw. Grozi za to kara grzywny. Wypalanie traw nie przynosi żadnych korzyści, a w 2015 r. w wyniku ponad 82 tys. pożarów na łąkach i nieużytkach zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych. ... »

Być kobietą, być kobietą...

Młodzi panowie z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej postanowili w Międzynarodowym Dniu Kobiet obdarować kwiatami nie tylko szkolne koleżanki, ale i dziewczęta z łęczyńskich gimnazjów. Także te najmłodsze, ze szkoły podstawowej mogły doświadczyć radości bycia kobietą. ... »

Stypendia dla uzdolnionych uczniów rozdane

W ramach Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży, uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Łęczyński osiągający wysokie wyniki w nauce lub będący laureatami konkursów lub olimpiad zostali objęci systemem stypendialnym. W dniu 03.03.2017r. odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych Stypendystom i Ich Rodzicom za wyniki osiągnięte za pierwsze półrocze. ... »

Sukces anglistów z "Bolivara"

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy drugiej Technikum Zespołu Szkół Nr 2 im.Simona Bolivara w Milejowie: Magdalena Nowak, Izabela Szafka oraz Damian Biszkont zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu językowego „The Faces of America” organizowanego przez UMCS w Lublinie. ... »

Jak zatrudnić cudzoziemca ?

Procedura zatrudnienia cudzoziemców wymaga prowadzenia odpowiedniej dokumentacji oraz znajomości przepisów innych, niż wymagane przy zatrudnianiu polskich pracowników. Dla poszerzenia wiedzy z tego zakresu i usystematyzowania jej – 1 marca w Starostwie Powiatowym w Łęcznej odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne zorganizowane przez Urząd Pracy z udziałem Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie. ... »

Przegląd poezji mówionej i śpiewanej w "Bolivarze"

28 lutego 2017 r. po raz jedenasty odbył się organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie przegląd poezji w kategoriach: poezja mówiona i śpiewana. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem od lat sprawuje Starosta Łęczyński. ... »

Zaproszenie do zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej PAI

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej zaprasza do zgłaszania kandydatów na członka komisji konkursowej w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w formie powierzenia działań w zakresie integracji społecznej osób bezrobotnych uczestniczących w Programie Aktywizacja i Integracja organizowanym w 2017 r. przez Powiatowy Urząd Pracy w Łęcznej. ... »

Program edukacji ekonomicznej w ZSR w Kijanach

Szkoła nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Krzewienie Edukacji Finansowej i realizuje projekt: „Biznesplan? To nie takie trudne!” opracowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej. Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach jest jedną z 15 szkół biorących udział w projekcie. Do projektu zaangażowaliśmy 19 uczniów z klas III D i II R. ... »

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Nadrybiu

23 lutego 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu obchodziła Dzień Patrona, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Łęczyńskiego. ... »

« 1 2 3 4 »

Geoportal
Serwis turystyczny
Swiss Contribution
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2017 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna