Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nowe sukcesy „ISKRY" ...

Aktualności

RSS

Nowe sukcesy „ISKRY" Spiczyn

Jak się okazało, okres treningowy i startowy – zimowy, zawodnicy „ISKRY” Spiczyn przepracowali bardzo solidnie, czego dowodem są spektakularne sukcesy, już na początku sezonu sportowego – 2017.

Zaczęło się wspaniale od złotego medalu Konrada Wójcika, który w dniach od 24 - 26 lutego 2017 r. zwyciężył w kategorii 63 kg w bardzo mocnym międzynarodowym turnieju w Rydze (Łotwa), na który pojechał z reprezentacją Polski kadetów. W turnieju tym startowali zawodnicy z Łotwy, Litwy, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski.
Drugim, bardzo istotnym sukcesem był udział kadetów z „ISKRY” Spiczyn w I Pucharze Polski Kadetów, który odbył się we Włodawie w dniach od 10 - 12 marca 2017 r. W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 63 klubów w Polsce, a nasza „ISKRA” zajęła III miejsce w punktacji drużynowej.
Indywidualnie nasi zawodnicy zdobyli 3 medale:
- Klaudiusz Pachuta - II miejsce (srebrny medal) w kategorii 54 kg
- Konrad Wójcik - III miejsce (brązowy medal) w kategorii 63 kg
- Jakub Chmielewski - III miejsce (brązowy medal) w kategorii 63 kg
Cała trójka to członkowie kadry narodowej kadetów, w swoich kategoriach wagowych. Tymi osiągnięciami zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
To jednak nie wszystko. Bartłomiej Żuraw, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników „ISKRY”, zajął III miejsce i brązowy medal w kategorii 74 kg, w bardzo mocnym Pucharze Polski Seniorów, który odbył się w Białogardzie w dniach 24 – 26 marca 2017 r. Puchar miał obsadę międzynarodową i startowali w nim zawodnicy z: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Niemiec i Polski. Bartłomiej Żuraw uległ tylko Mistrzowi Polski w tej kategorii wagowej – Andrzejowi Sokalskiemu. W walce o trzecie miejsce stoczył bardzo ciężki pojedynek z zawodnikiem z Niemiec – Franco Büttnerem, który zakończył się wynikiem 4:2 dla Bartka. Start w tym turnieju był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się w maju, również w Białogardzie.
W chwili obecnej, dwaj zawodnicy: Klaudiusz Pachuta i Konrad Wójcik przebywają na zgrupowaniu Kadry Narodowej Kadetów w Teresinie i stamtąd pojadą na Ukrainę, gdzie w dniach od 1-2 kwietnia 2017 r. w miejscowości Kovel wystartują w mocnym Międzynarodowym Turnieju zapaśniczym kadetów.
Życzymy powodzenia!

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków