Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dodatkowy milion na ...

Aktualności

RSS

Dodatkowy milion na kształcenie zawodowe w szkołach powiatowych

Powiat Łęczyński podpisał umowę na realizację projektu pt. „Szkolnictwo zawodowe – dobry start na rynku pracy”. Projekt obejmie wsparciem dwie szkoły - Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach. 136 uczniów zdobędzie nowe umiejętności i kwalifikacje. 12 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach i studiach podyplomowych.

Dzięki realizacji projektu uczniowie zdobędą nowe kwalifikacje zawodowe w ramach dodatkowych kursów (m.in. spawanie, obsługa wózka widłowego, operator obrabiarek skrawających, eksploatacja urządzeń instalacji i sieci elektroenergetycznych, AutoCAD, prawo jazdy kat. B, kurs barmański, carving, kurs kelnerski). Udział nauczycieli w studiach podyplomowych i specjalistycznych szkoleniach podwyższy ich kwalifikacje zawodowe a tym samym przyczyni się do wzrostu zainteresowania młodzieży nauką zawodową. Udział w studiach podyplomowych jest związany z utworzeniem nowych kierunków kształcenia.

Projekt jest odpowiedzią na zgłoszone przez pracodawców zapotrzebowanie na konkretne umiejętności i uprawnienia. We współpracy z lokalnymi i regionalnymi pracodawcami uczniowie będą mieli także szansę na odbycie płatnych staży zawodowych, dzięki którym zdobędą doświadczenie i zyskają większą szansę na zatrudnienie.

Ważnym elementem przedsięwzięcia jest doposażenie szkół. Pracownie szkolne zostaną zaopatrzone w niezbędny do nauki sprzęt z branży mechanicznej i gastronomicznej. Dzięki temu wszyscy uczniowie będą mieli możliwość nabywania dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, a oferta szkół stanie się atrakcyjniejsza, a kształcenie efektywniejsze.

Projekt będzie realizowany od kwietnia 2018 do marca 2020. Jego wartość to 1 190 262 zł, w tym 1 071 235,80 zł ze środków UE i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Wkład własny Powiatu Łęczyńskiego wynosi 119 026,20 zł.

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych