Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Badania w ramach programu ...

Aktualności

RSS

Badania w ramach programu „Nie nowotworom u dzieci” za nami!

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda już po raz drugi gościł w powiecie łęczyńskim. Tym razem w jego gabinetach przebadano ponad 140 dzieci. Akcja miała na celu wczesną diagnostykę nowotworów i innych zmian wewnątrzustrojowych u dzieci

Akcja podobnie jak w roku ubiegłym cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem było szybkie zapełnienie się list. Badania adresowane do dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pozwoliły na kompleksową ocenę stanu narządów jamy brzusznej, tarczycy i węzłów chłonnych, a u chłopców dodatkowo moszny.

Bezpłatne badania USG odbywały się w unikalnym ambulansie medycznym Fundacji McDonalda, stacjonującym przy Szpitalu Powiatowym w Łęcznej. Po badaniu rodzice otrzymali wyniki oraz dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania dalszej diagnostyki.

Badania przebiegały w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy służyli swoją pomocą zarówno małym pacjentom, jak i ich rodzicom. Wolontariusze dokładali wszelkich starań aby umożliwić również wykonanie badań osób zapisanych na listach rezerwowych.

Zadowolenie z przebiegu akcji wyraził również Starosta Łęczyński Roman Cholewa, który osobiście odwiedził ambulans Fundacji McDonalda.

Mamy nadzieję, że zorganizowanie akcji „NIE nowotworom u dzieci” bardzo dobrze posłużyło się wielu dzieciom i ich rodzicom, szczególnie w tak ważnym obszarze jakim jest wczesna profilaktyka.

Dwudniową akcję profilaktyczną „Nie nowotworom u dzieci” współfinansowano z budżetu Powiatu Łęczyńskiego.


Koordynator akcji: Emilia Warda z Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron