Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Bezpieczeństwo w ruchu ...

Aktualności

RSS

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W dniu 24 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej odbył się Finał Wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

W imprezie, która została organizowana w Łęcznej już po raz czwarty wzięły udział reprezentacje prawie ze wszystkich powiatów woj. lubelskiego - w sumie 19 drużyn. Patronat nad turniejem objęli Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Lubelski Kurator Oświaty. Impreza została zorganizowana dzięki współpracy z Zarządem Okręgowym PZM w Lublinie, WORD w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz z Wojewódzką Komendą Policji w Lublinie.

Zadania z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy to test wiedzy, zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazanie się umiejętnością jazdy po torze przeszkód i w miasteczku drogowym.

Zwycięzcą eliminacji wojewódzkich została Szkoła Podstawowa w Korczowie - drużyna w składzie: Cios Arkadiusz, Solak Aleksandra, Myszak Martyna, Blicharz Hubert. W kategorii indywidualnej chłopców najlepszym okazał się Blicharz Hubert ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej, a dziewcząt Szwed Maria ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Korczowie. Drużyny, które zajęły miejsca od 1 do 7 otrzymały puchary, a uczniowie nagrody rzeczowe. Dla wszystkich opiekunów drużyn i uczestników turnieju zostały ufundowane upominki.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa