Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Brawo Pani Profesor! ...

Aktualności

RSS

Brawo Pani Profesor! Brawo dziewczyny!

W I Powiatowym Konkursie Literackim "Ten jeden dzień...", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Łęcznej, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce ex aequo przypadło dwóm uczennicom pani profesor Małgorzaty Rodziewicz z Zespołu Szkół im. Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej – Roksanie Szymczuk i Annie Świder, uczących się w Technikum ekonomicznym, którym serdecznie gratulujemy!

Jury konkursu, którego celem było napisanie pracy w formie listu lub opowiadania opartego na fakcie historycznym, bardzo wysoko oceniło prace obu dziewcząt. Nie miało też żadnych wątpliwości, by przyznać dwa pierwsze miejsca.
Roksana Szymczuk, uczennica klasy II, przeniosła czytelników do 01 września 1803 roku, kiedy to na Rynku I w Łęcznej rozłożył swe sztalugi malarz i grafik Jean Pierre Norblin. Zachwycony widokiem targu, tłumu mieszkańców i miasteczka utrwalił je w dziele pt. „Łęczyński Jarmark”.
Ania Świder, ucząca się w klasie I, próbowała swym opowiadaniem ocalić od zapomnienia piękną historię łęczyńskiej synagogi, przywołując dwa tragiczne wydarzenia: pamiętny Jon Kipur 1943 r. (kiedy na przylegającym placu kończącym się urwiskiem Niemcy rozstrzelali 970 osób) oraz 30 kwietnia 2014 roku, kiedy zamknięto mieszczące się tam przez ponad 50 lat Muzeum Regionalne.
– Głęboko wierzę, że wszyscy kryją w sobie liczne talenty. Ponieważ są darem od losu, trzeba odwagi, by je mądrze wykorzystywać – komentuje wydarzenie Małgorzata Rodziewicz. – Praca z dziewczętami o tak wybitnie humanistycznych umysłach to dla mnie powód do dumy, a zebrane w konkursie laury są zaszczytem i potwierdzeniem, że nauka może zaczarować dusze i serca.
Największą nagrodą dla obu dziewcząt, oprócz okolicznościowych medali z założycielem miasta i przepięknych albumów, będzie publikacja ich opowiadań w najbliższym, jesiennym numerze „Merkuriusza Łęczyńskiego”.
Uczennice oraz p. Małgorzata Rodziewicz składają serdeczne podziękowania organizatorom konkursu oraz pani koordynator – Katarzynie Szymańskiej.

Źródło: Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa