Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Etap Centralny XLI edycja ...

Aktualności

RSS

Etap Centralny XLI edycja OWiUR w Kijanach

XLI finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2017 w 11 blokach tematycznych organizowany był przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach. 2 czerwca 2017r. na terenie ZSR w Kijanach odbyły się eliminacje pisemne oraz część praktyczna w następujących blokach: gastronomia, technologia żywności, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, weterynaria, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, ogrodnictwo, architektura krajobrazu, agrobiznes i mechanizacja rolnictwa. W eliminacja wzięło udział 238 uczniów z całej Polski – 9 okręgów olimpijskich.

Uroczysta inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej szkoły w Kijanach, która zgromadziła ok. 450 osób. Padły powitania zaproszonych gości, komitetu głównego, komitetu organizacyjnego, uczestników olimpiady oraz ich opiekunów. Powiat Łęczyński podczas otwarcia reprezentowali Roman Cholewa Starosta Łęczyński, Kazimierz Radko Sekretarz Powiatu oraz Marta Piwońska Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Łęcznej. Starosta w swoim przemówieniu ciepło powitał wszystkich na ziemi łęczyńskiej, pogratulował szkole zaszczytu współorganizacji z UP w Lublinie prestiżowej krajowej olimpiady, uczestnikom złożył życzenia uzyskania jak najlepszych wyników na etapie centralnym. Dorota Szczęsna Wójt Gminy Spiczyn również powitała zebranych na uroczystości otwarcia olimpiady. Szkoła w Kijanach gościła dyrekcję partnerskiej Szkoły Rolniczej z Lachowicz na Białorusi, która z zainteresowaniem obserwowała organizację i przebieg olimpiady, zgłaszając chęć uczestnictwa swoich uczniów w roku przyszłym w bloku weterynaria. Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia wymagała od organizatorów (zarówno UP w Lublinie, jak ZSR w Kijanach) logistycznego połączenia wszystkich jej elementów, tj. przygotowania całokształtu dokumentacji merytorycznej i promocyjno - informacyjnej, zorganizowania części pisemnej, zorganizowania wyposażenia i materiałów stanowisk egzaminacyjnych do części praktycznej, zorganizowania noclegów dla 350 osób, posiłków dla 450 osób w dniach 1 – 3. VI. 2017r., transportu z miejsc noclegowych do miejsca olimpiady, zagospodarowania czasu wolnego nauczycieli – opiekunów oraz uczniów, przygotowania terenu szkoły i CK UP w Lublinie, itd. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników obydwu instytucji można uznać przedsięwzięcie za udane. Jan Trojak dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach odebrał od JM Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka puchar w podziękowaniu za organizację olimpiady.
Uroczystość wręczenia nagród uczestnikom i laureatom odbyła się 3 czerwca 2017r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie dokonano podsumowania XLI edycji. Powiat Łęczyński podczas zakończenia reprezentowali Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński, Jan Baczyński vel Mróz Przewodniczący Rady Powiatu oraz Kazimierz Radko Sekretarz Powiatu. Wręczono nagrody najlepszym uczestnikom, najlepszym szkołom. Starosta Łęczyński ufundował puchary: dla ucznia z najwyższym wynikiem punktowym oraz dla Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach za wzorową organizację olimpiady, które wręczył Dariusz Kowalski Wicestarosta Łęczyński.
Uroczystość uświetniona została występem artystycznym w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca JAWOR UP w Lublinie.

Pełna informacja: http://www.owiur.pl
Źródło: Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa