Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » XI Dzień Integracji

Aktualności

RSS

XI Dzień Integracji

Dnia 07.06.2017r odbył się XI Dzień Integracji. W tym roku przebiegał pod hasłem ,,Zapisane w pamięci”. Impreza Dzień Integracji 2017 współfinansowana była przez Urząd Miasta w Łęcznej, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży FORTITUDO oraz Zespół Szkół Nr 2 w Łęcznej.

Celem tego przedsięwzięcia była promocja dziedzictwa kulturowego Łęcznej i jej okolic także odkrywanie, rozwijanie talentów dzieci i młodzieży oraz promowanie idei integracji i wolontariatu. Swoja obecnością zaszczycili naszą szkołę przedstawiciele wielu szkół z powiatu łęczyńskiego a także Gimnazjum nr 11 z Lublina. Zabawę rozpoczął i zakończył zespół ,,V2” w składzie:Filip Kwieciński,Katarzyna Gładosz, Daniel Roślik, Michał Galant, Maciej Kwieciński. Michał Grzegorczyk. Byli to młodzi uczniowie Szkoły Muzycznej- Yamaha w Łęcznej. Zostali przygotowani przez Pana Tomasza Gładosza. Podczas Dnia Integracji uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności wokalne, taneczne i teatralne.
W ramach imprezy ogłoszone zostały konkursy plastyczny i literacki.

W konkursie plastycznym najwyżej ocenione zostały następujące prace:
• uczniów z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie. Praca wykonana została pod kierunkiem Pani Małgorzaty Domańskiej i Pani Katarzyny Kondrackiej.
• Laury Bancerz z Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy. Laura wykonała swoją pracę pod kierunkiem Pani Barbary Dorożyńskiej.
• Moniki Kuczyńskiej, Joanny Dudek, Weroniki Regec z klasy VA Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej. Dziewczęta pracowała pod kierunkiem Pani Wiesławy Grzegorczyk.
• Amelii Szpitun z Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Łęcznej, która wykonała pracę pod kierunkiem Pani Danuta Kubiś.
• Kornelii Górskiej z Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej.
• Darii Kais z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, praca została wykonana pod okiem Pani Bożeny Zabiegły.
• Pauliny Solarskiej z Gimnazjum Nr 3 w Świdniku. Praca Puliny została wykonana pod kierunkiem Pani Moniki Lechnio-Leickiej.

Natomiast w konkursie literackim wygrały następujące osoby :
• I miejsce zajęła Karolina Kuc za swoją pracę pt,,Legenda o mieście Łęczna” oraz Mateusz Stefańczuk za plakat o Łęcznej,
• II miejsce -Anna Barabas za pracę pod kontrowersyjnym tytułem : ,,Śmierć w Łęcznej” oraz Jakub Woliński za folder o Łęcznej.
• III miejsce-Hubert Urlich za pracę pt.:,,Głos w butelce” oraz Sebastian Kościelski za wykonanie plakatu pt.: ,,Łęczna- najlepsze miasto”.

Nagrodzone osoby są uczniami Gimnazjum nr 3 w Świdniku i Gimnazjum nr2 w Łęcznej. Do konkursu zostali przygotowani przez Panią Monikę Lechnio-Lewicką, Agnieszkę Rakuzy -Wójcik oraz Dorotę Wronkę.

Wszystkim wykonawcom, artystom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe