Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Licealiści z ...

Aktualności

RSS

Licealiści z „Jagiellończyka” ponownie pojadą do Brukseli

Justyna Głąb, Wiktoria Olender i Oliwia Polak - trzy uczennice pierwszej klasy I LO im. Jana Zamoyskiego z „Jagiellończyka” pojadą we wrześniu do Brukseli. Wyjazd ten jest główną nagrodą dla dwunastu trójosobowych drużyn wyróżnionych w wojewódzkim konkursie „Twoje europejskie wyzwanie” organizowanym przez europosła Krzysztofa Hetmana.

Historia ponoć lubi się powtarzać, a to nie pierwszy taki sukces. Dwa lata temu uczennice z LO „Zamoyskiego” i Technikum z „Jagiellończyka” brały udział w I edycji tego konkursu i również znalazły się wśród jego finalistów. W efekcie czego miały okazję zobaczyć i zwiedzić wiele ciekawych zakątków Brukseli, w tym m. in. Parlament Europejski oraz siedzibę Komisji Europejskiej.
W tym roku po raz kolejny młodzież szkół województwa lubelskiego miała okazję wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością. Zadaniem tegorocznej, drugiej już edycji konkursu, było przygotowanie przez uczniowskie drużyny jednominutowego nagrania o tym, jak obecność w UE zmieniła ich najbliższe otoczenie - miasto, gminę lub powiat.
Do konkursu przystąpiły dwie reprezentacje z naszego Zespołu Szkół. Dziewczęta z I A LO pod opieką pani Marzeny Niedźwiadek przygotowały materiał o podejmowanych ze środków unijnych remontach w Łańcuchowie. Z kolei filmik o korzystnych zmianach w Łęcznej po wejściu Polski do UE, korzystając z pomocy i rad pani Magdaleny Krystjańczuk, przygotowała drużyna z klasy III technikum ekonomicznego: Patrycja Pawlak, Angelika Paśnik oraz Wioletta Kuśpit.
O tym kto pojedzie do Brukseli zadecydowało głosowanie na poszczególne materiały filmowe online za pośrednictwem Facebooka.

Wszystkim uczennicom gratulujemy twórczego podejścia do tematu, zwycięzcom gratulujemy nagrody, a opiekunom mobilizacji naszej młodzieży do stworzenia tych wartościowych konkursowych projektów.

Źródło: ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa