Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » VI Kameralny Rajd ...

Aktualności

RSS

VI Kameralny Rajd Rowerowy już za nami

Ponad 80 osób wzięło udział w VI edycji Kameralnego Rajdu Rowerowego, która odbyła się 25 czerwca 2017 r. na trasie Łęczna-Łańcuchów-Łęczna. Jak co roku, uczestnicy rajdu mieli okazję nie tylko do aktywnego wypoczynku na łonie natury, ale również poznania atrakcji turystycznych powiatu łęczyńskiego.

Odcinek z Łęcznej do Łańcuchowa miał ok. 20 km i prowadził przez malownicze pola i lasy w okolicach Łęcznej, Turowoli, Szpicy, Ostrówka i Ciechanek. W Łańcuchowie, w położonym nad Wieprzem gospodarstwie agroturystycznym Pani Ewy Guz uczestnicy imprezy mogli poznać uroki Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego i możliwości uczestnictwa w spływach kajakowych. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Łańcuchowa z przewodnikiem - cmentarza wojennego, zespołu pałacowo-parkowego i kościoła w Łańcuchowie. Zbudowany w stylu zakopiańskim dwór z pocz. XX w. , udostępniony dzięki życzliwości aktualnych właścicieli - Państwa Małgorzaty i Andrzeja Kitów - zrobił duże wrażenie na odwiedzających. Z uwagą wysłuchali też ciekawostek na temat łańcuchowskiej świątyni, znajdującej się pod nią krypty, a także relikwii św. Jakuba, które przybliżył ks. proboszcz - Tomasz Konstanciuk.
Przed drogą powrotną do Łęcznej, która liczyła ok. 10 km, uczestnicy rajdu zjedli posiłek przygotowany przez organizatorów.

Wśród uczestników imprezy byli zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Wszyscy podkreślali wyjątkowo sympatyczną atmosferę tegorocznego rajdu, a także chęć uczestnictwa w kolejnej edycjach imprezy, która umożliwia nie tylko atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych, ale również poznanie naszego regionu.

Rajd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Agroturystyczne Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego "Polesia Czar", ze środków Powiatu Łęczyńskiego i przy wsparciu Gminy Milejów, która zapewniła samochód techniczny OSP Milejów.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe