Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Zmodernizowane boiska ...

Aktualności

RSS

Zmodernizowane boiska już otwarte

W czerwcu br. zakończyła się inwestycja pod nazwą „Modernizacja kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej”. Dzięki niej uczniowie szkół przy ul. Bogdanowicza 9, członkowie klubów sportowych oraz mieszkańcy Łęcznej i powiatu łęczyńskiego będą mogli korzystać z nowych boisk.

Jedno z nich to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 40x22m, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkową i koszykówkę, drugie to boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 58x30m, otoczone bieżnią lekkoatletyczną o długości 200m wraz ze skocznią w dal z zeskocznią o wymiarach 8x3m. Wzdłuż każdego boku boisk zamontowane zostały piłkochwyty. Cały teren oświetlony jest piętnastoma lampami.
Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu modernizacji infrastruktury sportowej 2016 Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość inwestycji wyniosła 1,4 mln zł, z czego Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowało 50 proc. Wkład własny pokryty został ze środków Powiatu Łęczyńskiego (ok. 400 tys. zł) – organu prowadzącego szkołę oraz Gminy Łęczna (300 tys. zł), która jest właścicielem terenu.
Boisko czynne jest cały tydzień od godz. 7.00 do 22.00, a w okresie zimowym od 7.00 do 20.00. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 z wyjątkiem wakacji, pierwszeństwo w korzystaniu z boisk mają kluby sportowe, uczniowie ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej oraz Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Korzystanie z kompleksu boisk jest bezpłatne, szczegóły korzystania określa regulamin.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe