Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Międzynarodowy ...

Aktualności

RSS

Międzynarodowy wolontariat w Domu Dziecka w Kijanach

W ramach projektu "Unlock the Word" realizowanego przez Stowarzyszenie AICES Polska Oddział w Lublinie, do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach przybyły cztery wolontariuszki: z Chin, Meksyku, Serbii i Malezji. Przez dwa tygodnie dzielą się z dziećmi kulturą i tradycjami swoich krajów oraz rozwijają w dzieciach kompetencje językowe.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim na poziomie dostosowanym do wieku uczestników. Wolontariusze wykorzystują różne metody, m.in. prezentacje multimedialne, gry, udział we wspólnych zabawach, wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Zwracają uwagę na czerpanie z wielokulturowości i uczą młodzież myślenia w sposób globalny.

Wychowankowie POW poprzez udział w projekcie rozwijają umiejętności językowe w praktyce, komunikatywność oraz poszerzają swoją wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury i sztuki. Wolontariuszki poprzez przebywanie w naszym środowisku czerpią wiedzę na temat naszych tradycji i obyczajów.

Z wolontariuszkami spotkali się Starosta Łęczyński i Wicestarosta. Dziewczęta na pamiątkę pobytu w naszym powiecie otrzymały albumy, prezentujące najciekawsze zabytki powiatu łęczyńskiego.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna