Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dożynki Powiatu ...

Aktualności

RSS

Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 za nami

Tradycja, wyjątkowo dobra zabawa, udana pogoda - tak można podsumować tegoroczne dożynki powiatowe w Milejowie. Atrakcji nie zabrakło ani dla dorosłych, ani dla dzieci i młodzieży.

Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się barwnym korowodem w strojach ludowych, z chlebami i wieńcami. W korowodzie, na czele którego szli Starostowie Dożynek - Małgorzata Dudek oraz Tomasz Kanaszewski, wzięły udział się wszystkie delegacje gminne z naszego powiatu, delegacja Powiatu Łęczyńskiego, a także zaproszeni goście, w tym delegacje z Białorusi i z Węgier.
Po powitaniach i okolicznościowych przemówieniach gospodarzy uroczystości - Starosty Łęczyńskiego Romana Cholewy i Wójta Gminy Milejów Tomasza Surysia, a także zaproszonych gości, Pani Violetcie Tobiasz z Zagórza w gminie Cyców została wręczona odznaka honorowa "Zasłużony dla rolnictwa", która jest najwyższej rangi odznaczeniem w zakresie działalności na rzecz rozwoju rolnictwa, nadawanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Państwu Beacie i Piotrowi Kondrackim z miejscowości Górne w gminie Milejów, którzy zajęli I miejsce w XV Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo, organizowanym przez KRUS zostały przekazane listy gratulacyjne.
Po uroczystej Mszy Świętej odbył się obrzęd dzielenia chlebem.

Część rozrywkową rozpoczęły występy artystyczne gmin powiatu łęczyńskiego.
Wystąpiły:
- "Świerszczowianki" z gminy Cyców
- Zespół Pieśni i Tańca "Jaworek" z Jawidza w gminie Spiczyn
- Klub Seniora "Uśmiech Jesieni" oraz schola "Fidelis" z gminy Ludwin
- zespół wokalny "To My" z Puchaczowa
- tercet muzyczno-wokalny zespołów "Zapłocianie", "40 Plus", "Jaszczowianki" oraz "Milejowska Kapela Ludowa" z gminy Milejów.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się akrobacje rowerowe w wykonaniu mistrzów Polski i Europy w trialu rowerowym - Showrowerowe.pl.
Wysoki poziom artystyczny zaprezentował również znany z lubelskich potańcówek zespół "Czarne Lwy z Przedmieścia", wykonujący muzykę taneczną, brzmieniem i repertuarem przypominającą orkiestry z okresu dwudziestolecia międzywojennego, aż po lata 70 dwudziestego wieku.
Wielu fanów miał także milejowski zespól "Wita-Mina-D", wykonujący autorskie utwory w rytmie reggae, popu i rocka.
Mnóstwo emocji wywołały wieczorne Wybory Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego 2017. Przed jury oraz publicznością, na dożynkowej scenie w strojach ludowych i wieczorowych zaprezentowało się 7 kandydatek, z których najpiękniejszą okazała się Natalia Ławnik. Miss Publiczności została Anna Michalska.
Podczas wyborów miss wspaniały pokaz tańca zaprezentowali zdobywcy wielu nagród - soliści i grupy taneczne działające przy GOK w Milejowie: Weronika Stanisławek, grupa "Bez nazwy", Filip Kucybała, grupa "SQUEEZE".
Gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska, nazywana „ikoną polskiego rocka lat 80”. Artystka pokazała swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament. Podczas prawie 1,5 godz. koncertu licznie zgromadzona publiczność usłyszała jej starsze i nowsze przeboje, m.in. "Szklana pogoda", "Meluzyna", "Droga Pani z TV", "Mister of America", "Mam dość", "Taniec pingwina na szkle".
Na zakończenie dożynek tradycyjnie odbyła się "zabawa pod chmurką". Najwytrwalszym uczestnikom imprezy zagrał zespół "Solid Band".

Dożynkom powiatowym jak zawsze towarzyszyły liczne konkursy przygotowane przez organizatorów i sponsorów, m.in.: konkurs wiedzy rolniczej KRUS, konkurs plastyczny Starostwa Powiatowego w Łęcznej "Gryf w oczach dzieci". W akcji honorowego krwiodawstwa "Ratujmy życie" udział wzięło 29 osób, zebrano ponad 13 litrów krwi.

Konkurs wieńców dożynkowych:
1. W kategorii wieńców tradycyjnych:
I miejsce – wieniec wykonany przez Sołectwo Jaszczów gm. Milejów
II miejsce – wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Albertowa gm. Puchaczów
III miejsce – wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Janowicy gm. Cyców.
2. W kategorii wieniec współczesny:
I miejsce – wieniec wykonany przez Sołectwo Cyganka gm. Milejów - wg. projektu i nadzoru Pani Anny Dudziak
II miejsce – wieniec wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrówka Kol. Gm. Milejów
III miejsce – wieniec wykonany przez Sołectwo z Wólki Bieleckiej gm. Milejów.

Wybory Miss Dożynek Powiatu Łęczyńskiego:
Miss Dożynek - Natalia Ławnik
I Wicemiss - Anna Michalska
II Wicemiss - Aleksandra Lipska
Miss Publiczności - Anna Michalska

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznych Dożynek Powiatu Łęczyńskiego w Milejowie, a przede wszystkim sponsorom, pracownikom GOK, Urzędu Gminy, strażakom i mieszkańcom Milejowa, delegacjom gminnym.

GALERIE ZDJĘĆ - Facebook:
1) Część oficjalna: Przejdź
2) Konkurs wieńców dożynkowych: Przejdź
3) Część rozrywkowa: Przejdź
4) Akcja honorowego krwiodawstwa: Przejdź
5) Konkurs "Gryf w oczach dzieci": Przejdź
6) Wybory Miss Dożynek: Przejdź

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa