Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » I Kongres Kultury ...

Aktualności

RSS

I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego

W dniach 6-7 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. Kongres był okazją do spotkania osób zainteresowanych i działających w sektorze kultury w naszym województwie, ale również wymiany doświadczeń i wypracowania rekomendacji na przyszłość. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowały powiaty województwa lubelskiego.

Organizatorami wydarzenia byli Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Kongres miał na celu zaprezentować szeroki obraz stanu aktualnego oraz wytyczyć nowe kierunki rozwoju życia kulturalnego w naszym regionie, a także zwrócić uwagę na to jak ważną rolę w życiu społeczno - gospodarczym pełni kultura.
Dwudniowe spotkanie było okazją do pogłębionej analizy, wymiany poglądów i wypracowania rekomendacji dla instytucji, samorządowców i animatorów życia kulturalnego.

Podczas kongresu odbywały się wykłady oraz panele dyskusyjne prowadzone przez specjalistów z Polski i zagranicy, poruszające takie tematy jak kultura tradycyjna, współpraca transgraniczna, kultura studencka, przyszłość kultury.

Jedną z dodatkowych atrakcji była prezentacja oferty kulturalnej powiatów województwa lubelskiego. Nasze stoisko zostało przygotowane przy współpracy Starostwa Powiatowego w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej. Uczestnikom kongresu zaprezentowano m.in. wydawnictwa dotyczące historii oraz kultury Łęcznej i okolic, a także prace lokalnych artystów: obrazy Marii Majki Zuzańskiej oraz Pawła Brodzisza oraz wyroby ze szkła Justyny Kowalskiej-Patejuk.

Fot. Małgorzata Ostasz – Szeliga.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna