Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Licealistki z ...

Aktualności

RSS

Licealistki z "Zamoyskiego" w Belgii

Kilka wrześniowych dni w Belgii spędziły Oliwia Polak, Justyna Głąb i Wiktoria Olender – uczennice II klasy LO im. J. Zamoyskiego z ZS im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej wraz z panią Marzeną Niedźwiadek. Wycieczka była nagrodą dla dwunastu trójosobowych drużyn w wojewódzkim konkursie „Twoje europejskie wyzwanie”.

Bezpośrednim i najważniejszym celem podróży była Bruksela. Tam licealistki z „Jagiellończyka” w towarzystwie organizatora konkursu - europosła Krzysztofa Hetmana odwiedziły Parlament Europejski i siedzibę Komisji Europejskiej gdzie poznały podstawowe zasady ich funkcjonowania.
Ponadto będąc już w stolicy UE spacerowały po miejskiej starówce i Grand Place - Wielkim Placu w centrum miasta, zobaczyły symbol miasta figurkę – fontannę Manneken Pis (siusiającego chłopca) oraz miały okazję zajadać się słynną na cały świat przepyszną belgijską czekoladą.
Podczas pobytu w Belgii zaznały również romantycznego klimatu miasta Brugia, które słynie z obfitości kanałów dzięki czemu zyskało miano Wenecji Północy.
Wspaniali ludzie, przepiękne miejsca, niezapomniane emocje i wrażenia. To była najwspanialsza wycieczka w naszym życiu, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. – tymi słowami Oliwia, Justyna i Wiktoria krótko posumowały kilkudniową zagraniczną przygodę.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe