Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Podpisanie umowy o ...

Aktualności

RSS

Podpisanie umowy o współpracy z PRG Linter S.A.

15 września firma PRG Linter S.A. podpisała umowę o współpracy z Powiatem Łęczyńskim przy udziale ZSG w Łęcznej. Efektem tej współpracy jest konkurs "Linteriada 1.0" skierowany do uczniów klas czwartych o profilu górniczym. Jego uczestnicy mają szansę sięgnąć po nagrodę w postaci tygodniowego pobytu w górach w ośrodku firmy.

- Chcemy w ten sposób promować współzawodnictwo w grupach – powiedział Arkadiusz Marucha dyrektor szkoły górniczej - wiadomo, że praca górnika to praca zespołowa. Chcemy rozwijać współpracę i stosunki interpersonalne wśród młodzieży, a także kształtować zdrową rywalizację pomiędzy uczniami.
Artur Wasil, Prezes Zarządu spółki PRG Linter S.A. stwierdził, że młodzi dostają szansę rozwoju osobistego i zespołowego, o którym można było kiedyś pomarzyć. W dzisiejszych czasach kompetencje interpersonalne, inteligencja emocjonalna są w cenie nie mniejszej niż nabyta wiedza. Chcemy dać młodym to, czego nam kiedyś brakowało – mówił - Chcemy, by uczniowie poznali czym jest zdrowa rywalizacja, bo to jest kształtowanie charakteru. Liczymy na to, że w przyszłości podejmą studia. Zawsze powtarzam, że studenci to są przyszli dyrektorzy kopalń.
- Cieszę się tą inicjatywą i chciałbym serdecznie podziękować za tę szansę dla młodzieży, a także za wyróżnienie w postaci cennych nagród – mówił Roman Cholewa starosta łęczyński.
Do udziału w Linteriadzie mogą zgłaszać się sześcioosobowe zespoły. Zgłoszenia drużyn trwają do 29 września w sekretariacie szkoły. Koordynatorem konkursu ze strony szkoły jest Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast ze strony spółki Linter Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe