Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Regaty żeglarskie

Aktualności

RSS

Regaty żeglarskie

W dniach 16 i 17 września 2017 roku na wodach jeziora Piaseczno zlokalizowanego na terenie Powiatu Łęczyńskiego, już po raz kolejny zostały rozegrane regaty żeglarskie w klasie Korsarz. Regaty zaliczane do Pucharu Polski Polskiej Floty klasy Korsarz cieszą się sporym zainteresowaniem w środowisku żeglarskim. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 20 zawodników z województwa lubelskiego i mazowieckiego ścigających się na 9 łódkach klasy Korsarz i 2 klasy Europa.

Warunki atmosferyczne nie były w tym roku zbyt zachęcające, spory opad atmosferyczny i niewielka siła wiatru utrudniały pływanie. Pomimo tego atmosfera na wodzie była bardzo gorąca a walka o zwycięstwo bardzo emocjonująca, udało się rozegrać 3 wyścigi i wyłonić tegorocznych zwycięzców w "II Pikniku Korsarskim". Głównym organizatorem regat była Lubelska Grupa Regatowa, a swoim patronatem imprezę objęli: Starosta Łęczyński i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Lubelska Grupa Regatowa jest Stowarzyszeniem z siedzibą w Lublinie i oddziałem zamiejscowych w Rozpłuciu I nad jeziorem Piaseczno. Zrzesza pasjonatów żeglarstwa regatowego z województwa lubelskiego. Celem statutowym jest propagowanie żeglarstwa regatowego jak również prowadzenie kursów i szkoleń żeglarskich dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Organizuje regaty, szkolenia regatowe i w pierwszej kolejności przykłada ogromną wagę do szkolenia dzieci i młodzieży. Działa już 5 rok i w tym czasie udało się zmobilizować środowisko lubelskich żeglarzy do udziału w regatach nie tylko o zasięgu lokalnym, ale i ogólnokrajowym, a nawet międzynarodowym. Załogi stowarzyszenia z powodzeniem walczą w Mistrzostwach Polski i Europy, a przez ostatnie 4 lata Tytuł Mistrza Polski należał do załogi pływającej z numerem POL 14, której sternikiem jest Jerzy Czerwiński, obecny Prezes Stowarzyszenia. Na przestrzeni ostatnich lat podejmują udaną współpracę z innymi stowarzyszeniami, klubami, organami administracji państwowej i terytorialnej.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe