Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Powiatowe stypendia dla ...

Aktualności

RSS

Powiatowe stypendia dla najlepszych uczniów rozdane

W ramach „Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży” 40 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Łęczyński osiągających wysokie wyniki w nauce lub będących laureatami konkursów lub olimpiad zostało objętych systemem stypendialnym. 21 września odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych od Starosty Łęczyńskiego stypendystom i ich rodzicom.

Stypendia przysługują finalistom lub laureatom konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty lub w innych konkursów i olimpiad na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Otrzymują je również uczniowie, którzy na koniec semestru poprzedzającego przyznanie stypendium uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen co najmniej 4,75. Stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe może otrzymać uczeń, który zajął miejsce od I do III w konkurencjach indywidualnych lub od I do III w konkurencjach zespołowych w zawodach sportowych co najmniej na szczeblu wojewódzkim, organizowanych w ramach wojewódzkiego i ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz posiada co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne może otrzymać uczeń, który zajął miejsce od I do III w konkursie, festiwalu, przeglądzie co najmniej na szczeblu wojewódzkim oraz posiada co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Prawo zgłaszania kandydatów do stypendium przysługuje dyrektorom szkół. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Starostwie Powiatowym w Łęcznej w terminie: do 15 czerwca każdego roku oraz po zakończeniu semestru, odpowiednio do 15 lutego i do 15 lipca.

Stypendium za wyniki w nauce na okres wrzesień 2017 – styczeń 2018 przyznano:
- Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie: Magdalena Kosierb, Angelika Kuzyra, Julia Domańska, Aleksandra Pietrzak, Magdalena Nowak, Oliwia Kubić, Przemysław Stańczak, Marcin Iwańczuk, Karolina Piorun, Alicja Siegieda, Anna Dębała, Joanna Michalewska
- Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej: Daniel Roślik, Szymon Osieleniec, Jakub Okoń, Natalia Wachnik, Łucja Grabczak, Piotr Lipczak, Adrian Roczon
- Zespół Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej: Patrycja Nowacka, Katarzyna Bloch, Aleksandra Bielińska, Marta Grabowska, Sebastian Słupny, Natalia Karasińska, Patrycja Borowiec, Oliwia Polak, Weronika Pyszyńska, Justyna Głąb, Michał Kwiatkowski
- Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach: Anna Iwanek, Konrad Nastaj, Michał Podlodowski, Ewa Podlodowska, Konrad Szabała, Dominika Łoś.

Stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce, sportowe i artystyczne otrzymali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie:
- Aleksandra Pietrzak - I nagroda w konkursie na plakat w ramach 49. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy,
- Michalina Danielak - wyróżnienie w konkursie na plakat w ramach 49. Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy,
- Oliwia Kubić - II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej.
- Justyna Sacawa - II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Zawód moich marzeń”.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych