Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Ćwiczenia zgrywające ...

Aktualności

RSS

Ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych

W dniu 20 września 2017 r. w miejscowości Jawidz gm. Spiczyn odbyły się ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych z terenu powiatu łęczyńskiego. Temat ćwiczeń obejmował prowadzenie działań ratowniczych podczas pożarów w kompleksach leśnych.

Założenia ćwiczebne realizowane były w dwóch etapach:
I etap związany był z oceną poziomu dyspozycyjności jednostek OSP biorących udział w ćwiczeniach oraz ich przygotowania do wykonywania zadań ćwiczebnych. W ramach tego etapu po dojeździe jednostek do miejsca koncentracji sprawdzano stan techniczny, dokumentację i wyposażenie pojazdów, a także liczebność, umundurowanie i wyposażenie osobiste ratowników.
II etap przewidywał realizację działań ratowniczych w obszarach leśnych związanych głównie z gaszeniem pożarów. W ramach tego etapu ratownicy ćwiczyli takie elementy jak: budowa linii gaśniczych i prowadzenie różnych form działań gaśniczych w terenach leśnych, budowa systemu dostarczania wody na duże odległości, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacja osób poszkodowanych i zagrożonych ze stref zagrożenia.
Zadania ćwiczebne realizowały jednostki z Komendy Powiatowej PSP w Łęcznej oraz jednostki OSP Cyców, OSP Łęczna, OSP Łańcuchów, OSP Ostrówek, OSP Spiczyn, OSP Puchaczów, OSP Ludwin, OSP Milejów, OSP Jawidz.
Przebieg ćwiczeń koordynował sztab akcji zlokalizowany na terenie ćwiczeń.
Przez cały czas ćwiczeń ratownicy współpracowali z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, a także z ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz przedstawicielami Nadleśnictwa Lubartów.
Obserwatorami ćwiczeń byli m.in.:
1. Sekretarz Powiatu Łęczyńskiego Pan Kazimierz Radko.
2. Zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Lubartów Pan Leszek Gajuś
3. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Jacek Deptuś
W ćwiczeniach udział wzięło ogółem 20 pojazdów – 85 ratowników.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa