Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Oficjalne otwarcie boisk ...

Aktualności

RSS

Oficjalne otwarcie boisk przy Zespole Szkół Górniczych

27 września odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie kompleksu boisk sportowych przy ul. Bogdanowicza 9 w Łęcznej, z których już od końca czerwca korzystają uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka, kluby sportowe oraz okoliczni mieszkańcy.

W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Łęczyński Roman Cholewa, Wicestarosta Dariusz Kowalski, Przewodniczący Rady Powiatu Łęczyńskiego Jan Baczyński vel Mróz, Zastępca Burmistrza Łęcznej Leszek Włodarski, Proboszcza Parafii pw. św. Barbary ks. Andrzeja Lupa, Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Sportu, Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Lublinie Andrzej Kita, reprezentacja piłkarzy i sztab szkoleniowy Górnika Łęczna z Prezesem Veljko Nikitoviciem oraz pierwszym trenerem Tomaszem Kafarskim.

- Spotykamy się, by oficjalnie zakończyć projekt pod nazwą „Modernizacja kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej” oraz uroczyście otworzyć i poświęcić nowe obiekty sportowe w naszym mieście – mówił Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. - Skok jakościowy dotyczący wychowania fizycznego jest ogromny i z pewnością przełoży się na sukcesy sportowe naszej młodzieży. Ta inwestycja to prawdziwy, sportowy strzał w dziesiątkę - podkreślał.

- Mieszkam niedaleko i doskonale widzę, że od rana do wieczora boisko piłkarskie jest ciągle zajęte - mówił Starosta Roman Cholewa - Cieszę się, że będzie służyło mieszkańcom Łęcznej, piłkarzom Górnika Łęczna, klubom, a także uczniom ZSG i ZS im. K.K. Jagiellończyka. Podkreślił, że administratorem, zarządcą i opiekunem boisk jest Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej i Dyrektor Arkadiusz Marucha. Szczególne podziękowania skierował do Andrzeja Kity za pomoc w przygotowaniu projektu i pozyskaniu funduszy na jego realizację.

Następnie goście zaproszeni zostali do uroczystego przecięcia wstęgi, a ks. Andrzej Lupa, Proboszcz Parafii pw. św. Barbary w Łęcznej do poświęcenia obiektów sportowych. - Ważne jest nie tylko dbanie o ducha, ale i troska o zdrowie ciała - mówił - ona też służy kształtowaniu charakteru.

Inwestycja o łącznej wartości ponad 1,4 mln zł została zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu modernizacji infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo sfinansowało 50% kosztów zadania. Wkład własny została pokryty ze środków Powiatu Łęczyńskiego (ponad 400 tys. zł) – organu prowadzącego szkołę oraz Gminy Łęczna (ok. 300 tys. zł), która jest właścicielem terenu.
Prace zostały podzielone na 2 etapy:
I etap został wykonany jesienią 2016 roku – obejmował przebudowę wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej oraz oświetlenie kompleksu boisk
II etap został wykonany na przełomie wiosny i lata 2017 roku – obejmował budowę boiska piłkarskiego wraz z bieżnią lekkoatletyczną i wyposażeniem
Zakres prac:
1. Przebudowa dwóch boisk trawiastych do piłki nożnej na nowe boisko piłkarskie
o nawierzchni ze sztucznej trawy o wym. 58x30m, otoczone 4-torową bieżnią o nawierzchni poliuretanowej o długości 200 m wraz ze skocznią w dal
2. Przebudowa boisk o nawierzchni asfaltowej na nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wym. 40x20m, przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkową i koszykówkę wraz z niezbędnym wyposażeniem tj. koszami, siatką, bramkami, otoczone ochraniaczami
3. Przebudowa instalacji oświetleniowej pozwalającej na korzystanie z nich po zmroku, cały teren oświetlony jest 15 lampami
4. Wykonano niezbędną infrastrukturę: dojścia i chodniki z kostki brukowej, ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery.

Uroczyste otwarcie boisk zbiegło się z powiatowym turniejem „Wygraj zdrowie – 12 godzin z piłką” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju ZSG w Łęcznej. Został on sfinansowany przez Powiat Łęczyński w ramach działań sportowych propagujących zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców. W rozgrywkach piłkarskich wzięły udział drużyny z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie powiatu.
Podsumowaniem turnieju i jednocześnie wyróżnieniem dla zwycięskich drużyn było rozegranie meczu z pierwszą drużyną Górnika Łęczna. Do 10 minutowego boju stanęli uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. Niestety, mimo ogromnego zaangażowania przegrali 3:0. Zawodnicy z Gimnazjum nr 2 w Łęcznej zakończyli grę z wynikiem 3:1.

Wyniki turnieju piłki nożnej:
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – ZSG w Łęcznej
II miejsce – ZS im. Simona Bolivara w Milejowie
III miejsce – ZS im. K.K. Jagiellończyka
IV miejsce – ZSR w Kijanach
Gimnazja
I miejsce – Gimnazjum nr 2 w Łęcznej
II miejsce – Gimnazjum w Puchaczowie
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Łęcznej
IV miejsce – Gimnazjum w Jaszczowie

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www