Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nasi stypendyści Prezesa ...

Aktualności

RSS

Nasi stypendyści Prezesa Rady Ministrów

7 listopada 2017 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018. W tym roku stypendium uzyskało 237 uczniów z województwa lubelskiego, w tym 6 uczniów ze szkół średnich Powiatu Łęczyńskiego.

- Lubelszczyzna na was liczy – mówił podczas gali stypendialnej do 237 najlepszych uczniów na Lubelszczyźnie Wojewoda Przemysław Czarnek.
Wojewoda Lubelski mówił do zgromadzonych: - Jestem zaszczycony, że możemy gościć tak wybitnych ludzi. Cieszę się, że mamy taki kwiat na Lubelszczyźnie. To jest święto was wszystkich - podkreślał. Bez waszej pracy, dalszego rozwoju ścieżki zawodowej nie będzie dobrej Polski w przyszłości. Zachęcał, aby młodzież podejmowała naukę na doskonale kształcących lubelskich uczelniach. Natomiast Kurator Oświaty życzyła stypendystom, by obecny sukces zaowocował w ich życiu.
Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej. Na zakończenie młodzi zostali zaproszeni do suto zastawionego w słodkości stołu.

Stypendium Premiera w łącznej wysokości 2580 zł przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z podanych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen a także wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy - wyniki co najmniej dobre.

W tym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskało 237 uczniów z województwa lubelskiego, w tym reprezentanci naszego powiatu:
- Aleksandra Bielińska - Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej - Technikum
- Anna Dębała - Zespół Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie - LO
- Justyna Głąb - Zespół Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej - LO
- Dominika Łoś - Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach - Technikum
- Magdalena Nowak - Zespół Szkół nr 2 im. S. Bolivara w Milejowie - Technikum
- Szymon Osieleniec - Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej - Technikum

Fot. ZSG w Łęcznej

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe