Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Podpisanie umowy na ...

Aktualności

RSS

Podpisanie umowy na kształcenie zawodowe w "Jagiellończyku"

9 listopada 2017 r. Starosta Roman Cholewa, Wicestarosta Dariusz Kowalski oraz Skarbnik Powiatu Patrycja Miazio podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu pod nazwą „Kształcimy prawdziwych zawodowców w Jagiellończyku”.

Głównym celem projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego, dostosowującego kwalifikacje i umiejętności uczniów kształcących się w szkołach zawodowych, tj. w technikach i zasadniczej szkole zawodowej wchodzących w skład Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej do potrzeb rynku pracy.

W ramach projektu 16 nauczycieli przedmiotów zawodowych nabędzie nowe kwalifikacje i kompetencje dzięki udziałowi w szkoleniach i studiach podyplomowych, a 111 uczniów nabędzie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (w trakcie kursów, szkoleń specjalistycznych i staży zawodowych). Projekt będzie realizowany w ścisłej współpracy z lokalnymi i regionalnymi pracodawcami. Ponadto 6 pracowni do praktycznej nauki zawodu zostanie doposażonych w maszyny i urządzenia budowlane oraz w urządzenia informatyczne i specjalistyczne oprogramowanie. W celu zwiększenia dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo, na schodach pomiędzy piętrami zainstalowana zostanie platforma schodowa, umożliwiająca poruszanie się po budynku szkoły.

Zaplanowane działania:
1. studia podyplomowe dla 3 nauczycieli na kierunkach: reklama i public relations - 2 osoby, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy - 1 osoba,
2. szkolenia doskonalące dla 16 nauczycieli z zakresu: grafiki komputerowej, zaawansowanego programowania PHP, AutoCad, średniozaawansowanego Excela, obsługi platformy moodle do e-learningu,
3. wyposażenie pracowni technicznych zawodowych: urządzenia informatyczne- utworzenie pracowni komputerowej na 15 stanowisk, tablica interaktywna, oprogramowanie specjalistyczne: do grafiki komputerowej, oprogramowanie do rozliczeń finansowo - księgowych, peryferyjny sprzęt komputerowy, narzędzia budowlane,
4. staże zawodowe u pracodawców dla 35 uczniów,
5. kursy zawodowe dla 111 uczniów w zakresie nabywania nowych uprawnień: wózek widłowy, kurs Excela dla zaawansowanych, AutoCad i nowe umiejętności: grafika komputerowa, tworzenie fotorealistycznych wizualizacji, telemarketing i skuteczna sprzedaż, kurs fotograficzny.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 12 Edukacja, Kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.
Wartość projektu to 695 412, 50 zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa - 625 117, 50 zł.
Okres realizacji 01.01.2018 - 31.10.2019 r.

Fot. UMWL/Adam Piejko

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków