Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Policjanci debatowali z ...

Aktualności

RSS

Policjanci debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

W czwartek w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyła się kolejna debata społeczna Policji z mieszkańcami powiatu łęczyńskiego. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W debacie uczestniczyli m. in. duchowieństwo, a także przedstawiciele władz samorządowych, ośrodków pomocy społecznej i szkół. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim włączenie obywateli w wypracowanie propozycji rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W czwartek w sali konferencyjnej Centrum Zarządzania Siecią Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyła się kolejna debata zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Łęcznej, w ramach cyklu debat społecznych "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ".
W debacie społecznej udział wzięli duchowieństwo, a także przedstawiciele władz samorządowych, ośrodków pomocy społecznej i szkół. Celem przedsięwzięcia było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu, ograniczenie zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a przede wszystkim włączenie obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa na drogach powiatu łęczyńskiego.
Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej insp. Jarosław Bryl, który uzasadnił wybór problematyki z zakresu ruchu drogowego. Następnie głos zabrał Starosta Łęczyński Pan Roman Cholewa. Kolejnym punktem programu było przedstawienie prezentacji "Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo na drodze" przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łęcznej podinsp. Mariusza Marca, która zobrazowała sytuację na drogach powiatu łęczyńskiego. Następnie Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Łęcznej podkom. Mariusz Kawalerski przedstawił informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji "Moja Komenda. Po wystąpieniach wywiązała się dyskusja podczas której głos zabrali zaproszeni goście i mieszkańcy powiatu. Poruszano m. in. zagadnienia związane edukacją niechronionych użytkowników dróg oraz młodych kierowców. Nie zabrakło słów podziękowania w kierunku łęczyńskich policjantów za ich służbę na rzecz lokalnej społeczności.
Na zakończenie spotkania uczestnicy debaty mogli wypełnić anonimowe ankiety, których celem było wskazanie najbardziej istotnych zadań stojących przed łęczyńską Policją.
Policjanci serdecznie dziękują za udział w debacie, dyskusję, spostrzeżenia i przedstawione oczekiwania.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna