Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Konkurs Wiedzy z ...

Aktualności

RSS

Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie

24 XI 2017 roku w Zespole Szkół Górniczych odbył się Barbórkowy Konkurs Wiedzy z Przepisów BHP w Górnictwie „Barbórka 2017”. Organizatorami byli Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. – Dział BHP oraz ZSG w Łęcznej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: LW Bogdanka” S.A. i Starosta Łęczyński.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego w których prowadzone są zawody górnicze: Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, Zespołu Szkół w Trawnikach i Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. W jury konkursowym zasiedli: Henryk Harmasz ZSG w Łęcznej, Agnieszka Gładysz ZS w Trawnikach i Adam Żmuda ZSEiT w Chełmie.

Uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudny test złożony z 60 pytań, i 60 min. na udzielenie odpowiedzi. Test zawierał m.in. pytania takie jak: Jaka jest wymagana minimalna odległość napędu przenośnika taśmowego i zgrzebłowego od obudowy wyrobiska lub zainstalowanych maszyn i urządzeń po obu jego stronach? Jakie warunki muszą być spełnione, aby powierzyć pracownikom obsługę maszyn, urządzeń i instalacji w zakładzie górniczym? Czy podczas przewozu ludzi w wyrobisku transportowym można prowadzić inny transport? Skąd w aparacie OXY K50 jest tlen?

Tytuł laureata zdobyli:
I miejsce
Jacek Jedut – ZS w Ostrowie Lubelskim
II miejsce
Łukasz Rączka – ZSG w Łęcznej
III miejsce
Patryk Małyska – ZSG w Łęcznej
Radosław Sawicki – ZS w Trawnikach
IV miejsce
Paweł Ksok – ZS w Ostrowie Lubelskim


Nagrody główne zwycięzcom zostaną wręczone 1 grudnia, podczas uroczystości barbórkowych szkoły. Tradycyjnie 4 grudnia w dniu Górniczego Święta laureaci wezmą udział w uroczystościach barbórkowych Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A.

Nagrody sponsorowali: LW „Bogdanka” S.A., Fundacja Solidarni Górnicy, NSZZ „Solidarność” LW „Bogdanka” S.A., ZZG w Polsce LW „Bogdanka” S.A., ZZ ”Kadra” LW „Bogdanka” S.A., ZZ „Przeróbka” LW „Bogdanka” S.A.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna