Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dziś Barbórka - ...

Aktualności

RSS

Dziś Barbórka - Święto Górników

4 grudnia to dzień patronki górników - św. Barbary. Z okazji Barbórki wszystkim górnikom Lubelskiego Zagłębia Węglowego składamy najserdeczniejsze życzenia.

List okolicznościowy Starosty Łęczyńskiego przekazany na ręce Prezesa LW "Bogdanka" S.A. Krzysztofa Szlagi:

Z okazji górniczego święta – Barbórki wszystkim pracownikom Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. składam najserdeczniejsze życzenia.

W tym roku minęło 35 lat od dnia wydobycia w Bogdance pierwszej tony węgla. Pomimo wielu trudności, jakie miały miejsce na przestrzeni tych lat, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy kolejnych władz i członków załogi LW „Bogdanka” S.A. dziś Wasza firma to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce. Otrzymanie w tym roku koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złoża „Ostrów” w obszarze górniczym „Ludwin” daje szansę na przedłużenie żywotności kopalni do ok. 50 lat, co pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój gospodarczy całego naszego regionu oraz zapewni byt wielu rodzinom.

W odpowiedzi na potrzeby kopalni i mieszkańców w roku 2005 Powiat Łęczyński utworzył szkołę górniczą. Już od 12 lat realizuje ona postawione przed nią cele – jak najlepsze przygotowanie uczniów do pracy w kopalni oraz podtrzymywanie i propagowanie tradycji górniczych w społeczności lokalnej. Dziękuję władzom i pracownikom LW „Bogdanka” S. A. za bardzo dobrą współpracę w tym zakresie, której przejawem jest m.in. zaangażowanie w rozwój bazy dydaktycznej szkoły, możliwość odbywania praktyk uczniowskich w kopalni, współorganizacja Konkursu Wiedzy o Świętej Barbarze i Tradycjach Górniczych oraz z zakresu wiedzy BHP w górnictwie, wprowadzenie w bieżącym roku programu stypendialnego dla najlepszych uczniów i zagwarantowanie im pracy, a także motywowanie ich do dalszego kształcenia na Akademii Górniczo-Hutniczej.

W tym wyjątkowym dniu, wszystkim górnikom oraz ich rodzinom życzę wszelkiej pomyślności. Jestem pewien, że dzięki Waszej ciężkiej pracy oraz wiedzy i umiejętnościom władz Spółki Waszą kopalnię czeka kolejny dobry rok.

Z górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”,
Starosta Łęczyński - Roman Cholewa
Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe