Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Kolejny sukces naszych ...

Aktualności

RSS

Kolejny sukces naszych rolników

7 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu „Rolnik Lubelszczyzny 2017”. Z naszego powiatu, a konkretnie z gminy Cyców, pochodzi aż dwóch laureatów tegorocznej edycji konkursu. W kategorii „produkcja roślinna” II miejsce zajęli Państwo Małgorzata i Dariusz Bogudzińscy z Wólki Cycowskiej, a III miejsce w kategorii „produkcja zwierzęca” przyznano Państwu Teresie i Januszowi Wawrom z Nowego Stręczyna.

Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a jego podsumowania dokonano podczas Targów Sadowniczych „Best Berries” w Lublinie. Celem konkursu jest m.in. promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na obszarach wiejskich. Kandydatów do konkursu z terenu naszego powiatu zgłosiło Starostwo Powiatowe w Łęcznej. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Gratulacje i upominki w imieniu Powiatu Łęczyńskiego wręczył Sekretarz Powiatu – Kazimierz Radko.
To już kolejny sukces naszych rolników w tym roku – we wrześniu nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo KRUS odebrali Państwo Beata i Piotr Kondraccy z gminy Milejów.

Małgorzata i Dariusz i Bogudzińscy

Mieszkańcy Wólki Cycowskiej. Posiadają gospodarstwo o pow. ok. 33 ha, zajmujące się ekologiczną uprawą zbóż i owoców. Od trzech lat w stosują innowacyjny system uprawy bezorkowej. Dzięki korzystaniu ze środków UE gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy, w tym agregat do uprawy bezorkowej, ciągniki z systemem GPS, wykorzystywanym przy zasiewie nasion, opryskach, nawożeniu, który ułatwia precyzyjne i oszczędne gospodarowanie nimi, a także rzadko spotykany kombajn do zbioru malin. W skład gospodarstwa wchodzą m.in. murowany magazyn do przechowywania plonów, garaże oraz hala namiotowa na sprzęt, zbiornik dwupłaszczowy na paliwo. Do największych sukcesów gospodarstwa należą: I miejsce w konkursie „Agroliga 2014”, wyróżnienie w konkursie „Rolnik Lubelszczyzny 2014” – kat. „Gospodarstwo Ekologiczne”, III miejsce w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w woj. lubelskim 2010 r. Pan Dariusz otrzymał odznakę honorową Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Teresa i Janusz i Wawer
Mieszkają w Nowym Stręczynie. Głównym kierunkiem działalności gospodarstwa jest chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym – ok. 2250-2500 szt./ rok. W 2009 r. budynek chlewni został odnowiony i zmodernizowany. Od 2010 r. gospodarstwo posiada własną stację unasiennienia loch. Na potrzeby hodowli prowadzona jest również produkcja roślinna. W gospodarstwie stosuje się system uprawy bezorkowej. W zakresie uprawy pszenicy gospodarstwo posiada certyfikat Integrowana Produkcja Roślin. W skład gospodarstwa wchodzą m.in. chlewnia, 6 silosów zbożowych po 130 t, hala namiotowa na słomę. Dzięki wsparciu ze środków europejskich gospodarstwo posiada nowoczesny park maszynowy m.in. kombajn zbożowy, 4 ciągniki rolnicze, rozsiewacz z GPS, siewnik z komputerowym dozowaniem dawki, agregat i pogłębiacz do systemu bezorkowego. Największe osiągnięcia to: Lubelski Orzeł Biznesu 2003, 2004, wyróżnienie I stopnia 2007 – kategoria „Gospodarstwo rolne”, II miejsce w konkursie „Agroliga 1998” w kategorii rolników. Pan Janusz i Pani Teresa zostali uhonorowani odznaką Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”, czynnie angażują się w działalność społeczną, przede wszystkim OSP w Nowym Stręczynie.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków