Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Mali goście w Komendzie

Aktualności

RSS

Mali goście w Komendzie

Budynek łęczyńskiej komendy odwiedziły w piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej. O poranku ponad 80 zerówkowiczów pojawiło się w komendzie aby zobaczyć jak z bliska wygląda praca funkcjonariuszy. Dzieci nie kryły zadowolenia zwiedzając budynek. Szczególnie spodobało im się w niebieskim pokoju przesłuchań, który wyposażony w zabawki i kolorowanki przypominał im przedszkolną salę. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica i pokaz radiowozu. Podczas wizyty przedszkolaki wzięły udział w odprawie poświęconej bezpieczeństwu, podczas której wykazały się dużą aktywnością i ogromną wiedzą.

Policyjny obiekt gościł w piątek wychowanków ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Niemal dziewięćdziesięcioro dzieci z zerówki miało okazję do zwiedzenia nowoczesnego budynku komendy, poznania pracy policjanta, obejrzenia służbowego sprzętu i pojazdów. Tradycyjnie nie słabnącym zainteresowaniem cieszył się sprzęt służbowy. Zerówkowicze mieli okazję przymierzyć służbowe kaski, tarcze i pałki. Młodzi uczniowie obejrzeli policyjne pomieszczenia w których pracują na co dzień mundurowi. W ten sposób zwiedzili m.in. niebieski pokój, dyżurkę, strzelnicę i oczywiście radiowóz oraz jego wyposażenie. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psa przeprowadzony przez policyjnego przewodnika. Elementem spotkania była również prezentacja sali odpraw gdzie młodzi gości uczestniczyli w lekcji o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o prawidłowym poruszaniu się po drodze, właściwym przechodzeniu przez jezdnię i bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Poznały elementy policyjnego umundurowania, zasady działania elementów odblaskowych, a policjantka wyjaśniła im, dlaczego warto nosić odblaski. Usłyszały również co należy zrobić, jeżeli zostaną zaczepione przez nieznajomego i jaka pozycja uchroni ich przed dotkliwym pogryzieniem przez psa. Przedszkolaki doskonale radziły sobie z pytaniami policjantki. Bezbłędnie udzielały odpowiedzi na zadawane przez nią pytania.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www