Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Gmina Spiczyn w ...

Aktualności

RSS

Gmina Spiczyn w "żółtej strefie"

Kolejna gmina z terenu powiatu łęczyńskiego została włączona do strefy ochronnej zagrożenia afrykańskim pomorem świń (ASF). Do gmin Cyców, Ludwin i Puchaczów, które w "żółtej strefie" znajdują się już od 21 listopada, z dniem 8 grudnia dołączyła gmina Spiczyn.

W związku z powyższym na obszarze tych wszystkich gmin obowiązują specjalne nakazy i zakazy, nad których przestrzeganiem będą czuwali: Powiatowy Lekarz Weterynarii i pracownicy Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Na terenie tych gmin we wszystkich gospodarstwach gdzie hodowane są świnie zostaną przeprowadzone obowiązkowe kontrole, podczas których sprawdzane będą m.in.: zgodność liczby zwierząt z ewidencją, spełnianie w gospodarstwie obowiązujących zakazów i nakazów, w tym posiadanie rachunków/ faktur za zakup środków dezynfekcyjnych.
W razie problemów z wejściem na teren gospodarstwa, pracowników PIW wesprze policja. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości na rolników będą nakładane mandaty i kary finansowe, a w razie zachorowania trzody na ASF nie dostaną oni odszkodowania.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Łęcznej: poniedziałek-piątek w godz. 7.00-15.00.

Treść nakazów i zakazów oraz dane kontaktowe PIW zamieszczono w załączniku poniżej.

Pliki

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna