Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » 9 stypendystów z naszego ...

Aktualności

RSS

9 stypendystów z naszego powiatu

W dniu 11 grudnia 2017 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów najzdolniejszym uczniom z województwa lubelskiego. Uczestniczyli w niej stypendyści programów stypendialnych: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”, przedstawiciele szkół, do których uczęszczają stypendyści oraz zaproszeni goście.

Z terenu powiatu łęczyńskiego podczas gali uhonorowano łącznie 9 uczniów:
- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Spiczynie (1 uczeń)
- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Puchaczowie (2 uczniów)
- Gimnazjum Publiczne im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Zespole Szkół w
Cycowie (2 uczniów)
- Szkoła Podstawowa im. St. Konarskiego w Milejowie (1 uczeń)
- Technikum Górnicze i Politechniczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej (1 uczeń)
- Technikum w Zespole Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie (2 uczniów)

Władze wojewódzkie reprezentowali Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Marek Kos Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Maria Gmyz z Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Lubelskiego, Anna Augustyniak Sekretarz Województwa Lubelskiego. Wśród gości obecni byli również Ryszard Golec Wicekurator Oświaty oraz Andrzej Kloc Dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. - W życiu każdego z nas nie ma piękniejszych zamierzeń niż inwestowanie w siebie, wiedzę, naukę. Bo jest to inwestowanie w przyszłość. Jeżeli chcemy odgrywać w Europie i świecie ważną rolę, nauka musi dla nas być rzeczą szczególnie ważną – mówił Krzysztof Grabczuk do zgromadzonej młodzieży. Natomiast Ryszard Golec zwracając się do stypendystów powiedział: Jesteście przyszłością województwa. Jestem przekonany, że będziemy mogli was podziwiać jeszcze w wielu różnych sytuacjach.

Cieszymy się, że w gronie najlepszych uczniów w województwie biorących udział w programie stypendialnym „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” znaleźli się trzej uczniowie szkół średnich prowadzonych przez Powiat Łęczyński:
- Magdalena Nowak - uczennica Technikum w Zespole Szkół im. S. Bolivara w Milejowie,
- Marcin Iwańczuk - uczeń Technikum w Zespole Szkół im. S. Bolivara w Milejowie
- Piotr Lipczak - uczeń Technikum w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.


Program stypendialny – „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2017/2018 kontynuują naukę w szkołach zawodowych – zasadniczych szkołach zawodowych, technikach i szkołach policealnych – z wyłączeniem szkół dla dorosłych.
W ramach programu przez Zarząd Województwa Lubelskiego przyznane zostały 232 stypendia uczniom z następujących typów szkół: z techników - 188 stypendiów, z zasadniczych szkół zawodowych - 17 stypendiów oraz ze szkół policealnych - 27 stypendiów, na okres od 01.09.2017 r. do 30.06.2018 r., w kwocie 400 zł miesięcznie przez 10 miesięcy, łącznie 4 000 zł - najzdolniejszym uczniom, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji: http://www.lubelskie.pl/aktualnosci/stypendia-dla-najzdolniejszych-wreczone/

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych