Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Otwarcie nowej drogi do ...

Aktualności

RSS

Otwarcie nowej drogi do szpitala powiatowego

14 grudnia uroczyście otwarto nową ulicę w Łęcznej łączącą osiedla Bobrowniki i Niepodległości z Pasternikiem, która znacznie poprawi również dostępność szpitala powiatowego dla mieszkańców i służb ratunkowych. Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Łęczna w partnerstwie z Powiatem Łęczyńskim w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Starosta Roman Cholewa i Wicestarosta Dariusz Kowalski oraz Burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łęcznej Krystyna Borkowska.

Zadanie pod nazwą "Budowa drogi łączącej ulicę Wierzbową z ulicą Przemysłową w Łęcznej" obejmuje dwa odcinki:
- pierwszy o długości 1219 m - ulica Wierzbowa od pętli autobusowej przy Stokrotce wraz z jej nowym przedłużeniem przez pola przy szpitalu do ulicy Perłowej w okolicach ronda na ul. Krasnystawskiej,
- drugi o długość 676 m - rozpoczynający się za rondem na ul. Krasnystawskiej do ulicy Przemysłowej przy „Mościskach” i targowisku miejskim.
Zrealizowane przedsięwzięcie znacznie ułatwi dotarcie do naszego szpitala powiatowego z położonych nieopodal osiedli w Łęcznej - w wyniku inwestycji do szpitala od strony wschodniej prowadzi teraz dodatkowa droga z pętlą autobusową, a także chodnik i ścieżka rowerowa.

Koszt inwestycji, którą w połowie finansuje budżet państwa to 4,2 mln zł. Dotacji w wysokości 600 tys. zł udzielił Powiat Łęczyński, a pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Łęczna.

Fot. Andrzej Mikulski

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe