Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Klub „ISKRA” Spiczyn ...

Aktualności

RSS

Klub „ISKRA” Spiczyn na I miejscu

W dniu 09 grudnia 2017 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w Spiczynie. W zawodach uczestniczyło 79 zawodników - młodzików z 7 klubów. Zawody zostały rozegrane na dwóch matach w sali sportowej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie.

Impreza wykroczyła poza aspekty sportowe. W świątecznej atmosferze, przy choince i w obecności św. Mikołaja (Turniej Mikołajkowy), stała się świętem, zabawą i ogromnym oddziaływaniem wychowawczym skierowanym na młodych ludzi. Była to również wspaniała promocja i upowszechnienie sportu i kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Spiczyn i Powiatu Łęczyńskiego.

Klub „ISKRA” Spiczyn stanął na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji klubowej, na II miejscu - ZTS „Sokół” Lublin, na III - MLUKS Zapasy Włodawa. Gospodarze osiągnęli finały czterech kategorii wagowych. Złoto wywalczył Oskar Żukowski, Jakub Wlazły, Nikodem Prewencki i Leon Hajdukiewicz.
Nadzieją sportu zapaśniczego za rok 2017 został Oskar Żukowski ze Spiczyna.
Najlepszymi zawodnikami Turnieju (zdaniem trenerów) zostali:

- Nikodem Prewencki – 66 kg - LKS „ISKRA” Spiczyn
- Jakub Michalak – 38 kg - LUKS „Suples” Kraśnik
Na zakończenie zawodów trenerzy wyróżnili 10 najlepszych zawodników w roku 2017 w kategorii „Młodzik”- (wyróżnienia są równorzędne). Wśród nich znaleźli się zawodnicy ze Spiczyna: Nikodem Prewencki i Szymon Chmielewski.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe tabliczki, które sfinansowała Gmina Spiczyn.

Za zajęcie pierwszych czterech miejsc w każdej kategorii wagowej, zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody – statuetki. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Łęcznej.
Za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji klubowej trenerzy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Sponsorem pucharów był Bank Spółdzielczy w Niemcach.

Na zawody przyszła duża grupa kibiców: byłych i starszych zawodników LKS „ISKRA” Spiczyn, rodziców, kolegów i koleżanek, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Spiczynie (około 200 osób z gminy Spiczyn i powiatu Łęczyńskiego), a także sponsorzy, przedstawiciele Gminy Spiczyn i Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków