Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » II i III etap konkursu ...

Aktualności

RSS

II i III etap konkursu "Linteriada 1.0"

14 grudnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w II i III etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Przybyłych gości i zawodników czterech drużyn powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

W drugim etapie konkursu drużyny miały za zadanie przygotowanie i zaprezentowanie projektu, który może przysłużyć się ulepszeniu działań górniczych, w tym poprawie wyników technologicznych, ekonomicznych lub ochronie środowiska, a także polepszeniu sytuacji pracowników związanych z górnictwem.

Uczniów oceniała komisja złożona ze specjalistów, pracowników PRG LINTER S.A.: Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych, Tomasz Pruś, kierownik ds. mechanicznych, Łukasz Pecyna, kierownik ds. elektrycznych. Składy drużyn starały się zaprezentować innowacyjne pomysły i rzeczywiście tak było, komisja z zaciekawieniem obejrzała prezentacje i wysłuchała propozycji uczniów.
W trzecim etapie drużyny miały za zadanie przygotować pokaz fotograficzny związany z górnictwem i kopalnictwem – drużyna mogła zaprezentować maksymalnie sześć zdjęć, które zostały wykonane przez co najmniej jednego członka drużyny.

Po poszczególnych prezentacjach komisja przedstawiła wyniki, omawiając i doceniając wkład pracy każdej z drużyn. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni kalendarzami i a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi.

Przed uczniami ostatni etap konkursu, ten najtrudniejszy, bo wymagający systematycznej pracy w ciągu roku. W styczniu drużynom zostaną przyznane punkty za średnią ocen wszystkich członków sześcioosobowego składu. Średnia ocen obejmuje cały rok szkolny i dotyczy przedmiotów zawodowych, wyznaczonych przez Komisję Oceniającą.

Zwycięzcy II etapu – projekt
I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d
II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b
III miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc
IV miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a
Zwycięzcy III etapu – fotografia
I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d
II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b
III miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a
IV miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc

Nagrodą dla zwycięzców całego konkursu będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy PRG Linter S.A.

Koordynatorami konkursu „Linteriada 1.0” są: Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSG w Łęcznej i Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna