Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nasze szkoły w rankingu ...

Aktualności

RSS

Nasze szkoły w rankingu "Perspektywy" 2018

Znamy już pełne wyniki 20. jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W tym roku w pierwszej 50 najlepszych techników uwzględniono dwie szkoły z naszego powiatu: Technikum Górnicze i Politechniczne w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Technikum w Zespole Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej.

Technikum Górnicze i Politechniczne w Zespole Szkół Górniczych sklasyfikowano na miejscu 21, Technikum w ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka na miejscu 39.

Ranking Wydawnictwa "Perspektywy" uwzględnia technika, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w technikach. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Pełna treść rankingu wojewódzkiego: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3756:ranking-technikow-2018-woj-lubelskie&catid=249&Itemid=449

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www