Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dzienny Dom ...

Aktualności

RSS

Dzienny Dom „Senior-Wigor” świętował pierwsze urodziny

Minął już rok, od kiedy pierwsi seniorzy przekroczyli próg Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Bogdance. I właśnie z okazji pierwszych urodzin w dniu 31 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Starosty Łęczyńskiego Romana Cholewy, księży, władz Gminy Puchaczów, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń, wolontariuszy, przyjaciół i sympatyków. Były życzenia, kwiaty, podsumowania i wiele serdeczności.

Każdy jubileusz, nawet ten najmniejszy jest sposobną chwilą do podsumowania minionego okresu. Fotokast – multimedialny pokaz zdjęć wzbogacony o dźwięk i elementy ruchu przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia seniorów. Zdjęcia pokazały jak zmieniało się otoczenie Domu. Śmiało można powiedzieć, że Dom zatętnił życiem. Każdy dzień niesie ze sobą coś nowego i radosnego, uśmiechnięte twarze seniorów pokazują, że jesień życia może być piękna i pełna uroku.

Dopełnieniem prezentacji był nagrany wcześniej film. Seniorzy podczas wywiadów podzielili się refleksjami na temat swojej obecności w placówce. Mówili czym jest dla nich Dom Seniora, co się w ich życiu zmieniło, czy i dlaczego lubią tu przyjeżdżać. Niezwykle wzruszającym było usłyszeć, że „Senior-Wigor” stał się ich drugim DOMEM, miejscem gdzie mogą się spotykać i rozwijać swoje pasje, zainteresowania…

Kierownik OPS w Puchaczowie Ewa Kaźmierczak podziękowała pracownikom Domu za ich codzienną pracę, zaangażowanie, ciepło i wrażliwość. Słowa podziękowania skierowała także do osób, przedstawicieli instytucji, które w minionym roku w sposób szczególny współpracowały z seniorami i ich wspierały.

Uwieńczeniem oficjalnej części był krótki recital Pani Justyny Abramik - wokalistki, saksofonistki, trenerki wokalnej, pedagoga, absolwentki Jazzu i Muzyki Estradowej na UMCS w Lublinie. Następnie przyszedł czas na program artystyczny gospodarzy Domu. Seniorzy poza gromkimi brawami, w podziękowaniu otrzymali kosz ze słodkościami.

Dzienny Dom „Senior-Wigor” w Bogdance został utworzony w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2015-2020, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: http://puchaczow.naszops.pl/dzienny-dom-senior-wigor/aktualnosci-1/n,dzienny-dom-senior-wigor-swietowal-pierwsze-urodziny

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa