Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Spotkanie informacyjne ...

Aktualności

RSS

Spotkanie informacyjne WOT

20 lutego 2018 r. młodzież z klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięła udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym WOT. Poprowadziła je kadra oficerska 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „ZAPORA”, 24 batalionu lekkiej piechoty w Chełmie: ppor. Bartłomiej Czerwonka, ppor. Magdalena Piskorska oraz szer. Hubert Kołodziejczyk.

Ppor. Bartłomiej Czerwionka przedstawił uczniom klas trzecich i czwartych zadania nowej formacji wojskowej oraz sposób rekrutacji. Wyjaśniał także na czym polega szkolenie podstawowe, na którym od godz. 5.30 do 22.00 czas wypełniony jest co do minuty.
Chłopcy z zainteresowaniem obejrzeli wyświetloną prezentację, ale największą atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia czy nawet przymierzenia indywidualnego wyposażanie żołnierza WOT: kamizelki, hełmu, kominiarki, maski przeciwgazowej, broni, kompasu i innych akcesoriów militarnych.
Nie tylko chłopcy są przyjmowani do służby wojskowej, także dziewczęta mają szansę, jednak nie przysługują im żadne ulgi. Muszą wykazać się taką samą sprawnością jaki i mężczyźni, o czym zaświadczała obecna na spotkaniu ppor. Magdalena Piskorska.
Po oficjalnej części spotkania był czas na zadawanie pytań i zabranie ulotek informacyjnych.

Tekst i zdjęcia: ZSG w Łęcznej

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych