Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Otwarcie sali ...

Aktualności

RSS

Otwarcie sali rehabilitacyjno-terapeutycznej w poradni

16 marca w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łęcznej odbyło się uroczyste otwarcie sali rehabilitacyjno-terapeutycznej oraz inauguracja projektu „Za życiem”. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łęcznej jest realizatorem rządowego programu wsparcia realizowanego z funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zakłada on stworzenie ośrodków udzielających kompleksowego wsparcia rodzinom z dziećmi, u których wykryto wady rozwojowe oraz rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnością. Plan zakłada, by w każdym powiecie był jeden taki ośrodek. W ramach tego programu łęczyńska poradnia realizuje zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na obszarze powiatu - Dzieci w wieku od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole mogą otrzymać wsparcie w postaci zajęć z wysoko wykwalifikowanymi pedagogami, logopedami, psychologami, fizjoterapeutą oraz terapeutami integracji sensorycznej. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, u których stwierdzono niepełnosprawność oraz zagrożone niepełnosprawnością. Wszystko to oczywiście będzie bezpłatnie - mówi dyrektor poradni w Łęcznej, Elżbieta Juszka.

Oprócz kompleksowej i specjalistycznej pomocy dla dzieci i ich rodziców poradnia w Łęcznej będzie pomagała wskazywać jednostki udzielające specjalistycznej pomocy dzieciom. - Rekrutacja trwa już od końca zeszłego roku. Współpracujemy z ośrodkami zdrowia znajdującymi się na terenie naszego powiatu, lekarzami pediatrami - dodaje dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Łęcznej.

W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło na placówkę w Łęcznej ponad dwieście tysięcy złotych w ramach programu. - Te pieniądze na pewno będą dobrze spożytkowane. Kadra do prowadzenia wszystkich zajęć jest już skompletowana. Jako placówka dołożyliśmy wszelkich starań, aby zespół specjalistów zatrudnionych do tego projektu składał się z samych profesjonalistów. Nie zapomnieliśmy także o sprzęcie wysokiej jakości, który został zakupiony ze środków pozyskanych od ministerstwa - zapewnia Pani Elżbieta Juszka
Program przewidziany jest do realizacji do 2026 r., natomiast jego plan finansowy ustalony został do 2021r. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 września 2017r. w sprawie szczegółowych zadań wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjno- opiekuńczych - Ten program realizujemy w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a dokładnie Starostwo Powiatowe podpisało porozumienie z MEN na realizację przez naszą placówkę zadań - kończy Elżbieta Juszka.


Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron krakówprojektowanie stron kraków