Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Wesoło w ...

Aktualności

RSS

Wesoło w „Jagiellończyku” – Dzień Otwartych Drzwi

W ramach przygotowanej na ten rok akcji rekrutacyjnej 23 marca ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów powiatu łęczńskiego. - Jak co roku Dzień Otwarty jest nie tylko okazją do zaprezentowania naszej oferty kształcenia jest to także sposobność do pokazania gościom panującej w szkole życzliwej atmosfery z której nasza szkoła słynie od wielu lat. – mówili jej organizatorzy.

Podczas Jagiellońskiego Dnia Otwartego nikt się nie nudził, gdyż program imprezy zakładał szereg atrakcji.
Przy stoiskach eksperckich w tajniki poszczególnych profili i typów szkół wprowadzali gimnazjalistów starsi koledzy i koleżanki. LO im. Jana Zamoyskiego w swojej galerii wyeksponowało bogatą historię i dorobek, kusiło słodkościami, a uczniowie profilu biologiczno-chemicznego przeprowadzali na żywo eksperymenty chemiczne czym przyciągali uwagę odwiedzających.
W barwnym stylu promowali swój zawód TORowcy, czyli uczniowie technikum organizacji reklamy kusząc własnoręcznie wykonanymi gadżetami, ulotkami i plakatami.
Po sąsiedzku stoiska reklamy kącik prezentacyjny przygotowało technikum architektury krajobrazu eksponując profesjonalnie wykonane projekty zagospodarowania terenów zielonych, kompozycje florystyczne i stroiki wielkanocne, oferując także odręczne wykonanie portretu czy karykatury.
Tego dnia nie zabrakło również stoisk klas ekonomicznych oraz tych związanych z budownictwem. Ekonomiści sprawnie prezentowali jak księgować dokumentację biurową oraz chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ekonomii dając szansę poznania specyfiki zawodu. Przedstawiciele technikum budowlanego wspólnie z przyszłymi monterami zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie prezentowali na stoisku nieodłączne atrybuty swoje pracy: narzędzia i materiały budowlane.
Hitem była stworzona przez uczniów technikum informatycznego strefa gier, która przyciągała fanów rozgrywek wirtualnych.
Dla zagubionych i niezdecydowanych w wyborze dalszej drogi szkolny psycholog poprowadził warsztaty z doradztwa zawodowego.
Przybyli goście w specjalnie zaadaptowanej na salę kinową pracowni uczestniczyli w projekcji filmu o szkole. W tzw. „Szafie” czyli małej auli wszyscy chętni mogli uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się kącik karaoke oraz wspólne tańczenie popularnej belgijki. Sportowcy, również znaleźli coś dla siebie i obserwowali mecz w piłkę siatkową pomiędzy męską i żeńską reprezentacją szkoły.
Miłym akcentem dla organizatorów i nauczycieli „Jagiellończyka” było to, że wśród gości znaleźli się również absolwenci szkoły – aktualnie studenci i osoby pracujące.
Tegoroczna edycja imprezy pokazała bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Ponadto skupiła – jak w soczewce – to wszystko, co dzieje się w naszej szkole w trakcie całego roku szkolnego – tymi słowy podsumowywali wydarzenie nauczyciele „Jagiellończyka”.Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe