Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Festyn Integracyjny w ...

Aktualności

RSS

Festyn Integracyjny w Łęcznej - 6 kwietnia 2018

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży SIGNUM realizuje zadanie publiczne Powiatu Łęczyńskiego w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury oraz ochrony dziedzictwa narodowego pod tytułem: Festyn Integracyjny "Świat - przyjaciel nas wszystkich". Festyn odbędzie się 06.04.2018r. na placu im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Jest to impreza otwarta o charakterze integracyjnym, organizowana cyklicznie, skierowana do dzieci i młodzieży z Powiatu Łęczyńskiego oraz ich rodzin. Podczas imprezy przewidziane są m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół, przedszkoli, ośrodków kultury z terenu Powiatu, pokonkursowa wystawa prac plastycznych, pokaz sztuk walki, malowanie twarzy. Rozdawane będą niebiskie balony, kokardki i świecące opaski. Wszyscy, którzy przybędą na festyn, będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach sensorycznych, podczas których stymulowane będą nietypowe doznania w różnych modalnościach zmysłowych. Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla dzieci, będą przeróżne zabawy i konkursy prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Uwieńczeniem imprezy będzie przejazd motocyklistów z lokalnego Klubu oraz podświetlenie budynku Urzędu Miasta na niebiesko i uruchomienie fontanny. Dla uczestników festynu przewidziany jest także poczęstunek – żurek, słodkie co nieco, gorąca herbata.
Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zaspokajania potrzeb i aspiracji kulturalnych społeczności lokalnej oraz upowszechniania i promowania kultury, a także będą rozwijać kreatywność mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego oraz otwartość na nowe doznania artystyczne docierające do nich poprzez różne zmysły. Pozwolą na kształtowanie w sobie oraz społeczeństwie postawy tolerancji opartej na wartości wolności decydowania o samym sobie i wpływaniu na otoczenie, w którym żyjemy. Dodatkowo dzięki zaproszeniom kierowanym do przedszkoli i szkół z Powiatu Łęczyńskiego artyści - soliści oraz zespoły - będą miały możliwość przedstawienia szerszej publiczności swoich umiejętności plastycznych, tanecznych, wokalnych oraz gry na różnorodnych instrumentach muzycznych. Przewidujemy, że osoby, które dotąd nie angażowały się w działalność kulturalną, podejmą działania ukierunkowane na swój rozwój artystyczny. Na terenie Powiatu jest niewiele imprez o podobnej formule. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem społecznym.
Celem głównym projektu jest:
- wzmocnienie roli kultury w budowaniu aktywności społecznej wśród mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego;
Cele szczegółowe to:
- rozwijanie kreatywności uczestników oraz otwartości na nowe doznania artystyczne;
- integracja rodzinna i społeczna;
- zwiększenie aktywnego uczestnictwa mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego w publicznych imprezach kulturalnych;
- możliwość zaprezentowania swoich talentów i odkrywanie nowych;
- zapewnienie równych szans w dostępie do kultury i rozrywki;
- popularyzowanie aktywnych form wypoczynku;
- promowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW POWIATU ŁĘCZYŃSKIEGO

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www