Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Światowy Dzień Zdrowia ...

Aktualności

RSS

Światowy Dzień Zdrowia 2018 – „Zdrowie dla wszystkich”

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony corocznie 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania Światowej Organizacji Zdrowia zwraca uwagę na ważne, ale i zaniedbane problemy zdrowia publicznego.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, obejmującej priorytetowe problemy zdrowia publicznego na świecie. Celem jest podkreślenie wagi danego zagadnienia dla zachowania zdrowia i podniesienia jakości życia. Światowy Dzień Zdrowia daje społeczeństwom z całego świata sposobność integracji na rzecz promowania działań prozdrowotnych.

W 2018 roku tematem przewodnim określonym przez Światową Organizację Zdrowia, która powstała na kanwie przekonania, że wszyscy ludzie powinni móc korzystać z prawa do najwyższego możliwego poziomu zdrowia jest powszechna opieka zdrowotna wszędzie dla każdego.

Celem Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego w b.r. pod hasłem „ Zdrowie dla wszystkich” jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu.
Powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie tam, gdzie i kiedy jest to konieczne bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego.
Nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami.
Powszechna opieka zdrowotna jest kluczem do zdrowia i dobrostanu ludzi i narodów.

Dostęp do opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie i wsparcie finansowe sprzyja poprawie zdrowia obywateli i oczekiwanej długości życia, ale także chroni kraje przed epidemiami, wpływa na zmniejszenie ubóstwa i ryzyka głodu, generuje miejsca pracy, wspomaga wzrost gospodarczy.

Światowy Dzień Zdrowia 2018 to okazja do inspirowania, motywowania i doradzania podmiotom związanym z powszechną opieką zdrowotną do podejmowania działań sprzyjających poprawie zdrowia obywateli.

Galeria

Pliki

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron