Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Szkoła górnicza ...

Aktualności

RSS

Szkoła górnicza zaprasza na Dzień Otwarty

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej zaprasza na Dzień Otwarty - 13 kwietnia (piątek) w godz. 9.00-12.00. To doskonała okazja by zapoznać się z aktualną ofertą i warunkami do nauki jakie oferuje szkoła, porozmawiać z uczniami i nauczycielami w jakich kierunkach warto się kształcić, jakie umiejętności zdobędzie się na danym kierunku i na jakich stanowiskach można je później wykorzystać.

To doskonała okazja by zapoznać się z aktualną ofertą i warunkami do nauki jakie oferuje szkoła, porozmawiać z uczniami i nauczycielami w jakich kierunkach warto się kształcić, jakie umiejętności zdobędzie się na danym kierunku i na jakich stanowiskach można je później wykorzystać.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej
ul. Bogdanowicza 9, 21-010 Łęczna, tel. 81/752 12 57, http://www.zsg-leczna.pl

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY
Technikum Górnicze i Politechniczne
• technik mechanik
• technik elektryk
• technik górnictwa podziemnego
• technik przeróbki kopalin stałych
Szkoła Branżowa I stopnia
• mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych
• górnik eksploatacji podziemnej
• ślusarz
• elektryk

SZKOŁY DLA DOROSŁYCH (bezpłatne, weekendowe)
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
• technik górnictwa podziemnego
• technik mechanik
• technik przeróbki kopalin stałych
• technik elektryk

To, co nas wyróżnia to kultywowanie tradycji górniczych w regionie, m.in. poprzez organizowanie uroczystości z okazji Barbórki, a także konkursów tematycznych. Uczniowie kształcą w zawodach bardzo poszukiwanych na rynku pracy. Technikum Elektryczne otrzymało znak jakości „Srebrna Szkoła 2017” w ogólnopolskim rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” dla najlepszych techników w Polsce. Wysoką zdawalność egzaminu maturalnego i zawodowego (powyżej wyników w kraju i województwie) zapewnia profesjonalna i kreatywna kadra nauczycielska, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne i warsztaty szkolne. Wśród uczniów są stypendyści Prezesa Rady Ministrów, Powiatu Łęczyńskiego. Uczniowie objęci są również programem stypendialnym LW „Bogdanka” S. A. i projektem „Przepustka do pracy w LW „Bogdanka” S.A. w Bogdance – Potrzebujemy najlepszych”. Inni partnerzy to: PRG Linter S.A., uczelnie (Politechnika Lubelska, UMCS, WSPiA, WSEI), Klub Sportowy Górnik Łęczna S.A.

Zaplecze edukacyjne szkoły
Pracownie: matematyczna, informatyczna, katechetyczna, historyczna, j. polskiego, j. angielskiego, j. rosyjskiego, elektryczna, mechaniczna, warsztaty szkolne, biblioteka, sklepik. 2 sale gimnastyczne, siłownia, nowy kompleks boisk. Szkoła oferuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych poszerzających wiedzę uczniów i przygotowujących do egzaminów, a także możliwość rozwijania zainteresowań: teatralnych, muzycznych, sportowych, zawodowych, wolontariat.

Praktyczna nauka zawodu
Praktyczna nauka zawodu odbywa się w warsztatach szkolnych i pracowniach zawodowych. Praktyki zawodowe odbywają w LW „Bogdanka” S. A. oraz PPHU „Malinex”.

Aktualnie realizowane projekty
• „Modernizacja infrastruktury szkół zawodowych w powiecie łęczyńskim”. W ramach projektu zmodernizowane zostaną 2 hale ZSG przy ul. Przemysłowej w Łęcznej. Do pracowni szkolnych zakupione zostanie wyposażenie: maszyny i urządzenia, w tym komputery do pracowni informatycznej, wspomagające naukę zastosowania nowoczesnych technologii i programów informatycznych w nauczanych zawodach. Okres realizacji: 2018 – 2020 r.
• „Szkolnictwo zawodowe - dobry start na rynku pracy”. W ramach projektu 60 uczniów nabędzie doświadczenie i kwalifikacje zawodowe poprzez odbycie płatnych staży w LW „Bogdanka” S.A. oraz darmowych kursów (m.in. spawanie, wózek widłowy, operator obrabiarek skrawających, SEP, AutoCAD, pierwsza pomoc). Okres realizacji: 2018 – 2020 r.

Kierunki na które warto zwrócić uwagę:
Technik elektryk - szacuje się, że płaca w elektryka wynosi ok. 3900-7000 zł. Może pracować on jako samodzielny specjalista lub elektryk zakładowy, wykonywać pracę na zewnątrz oraz w pomieszczeniach, zajmować się planowaniem, projektowaniem lub wykonywaniem instalacji lub urządzeń elektrycznych. To zawód uznawany jest za deficytowy w wielu powiatach i regionach. Technik mechanik może podjąć pracę w różnych gałęziach gospodarki o różnym stopniu organizacji produkcji i usług, w branży mechanicznej, w przemyśle maszynowym, budownictwie, górnictwie, transporcie, rolnictwie. Może być zatrudniony w sferze produkcyjnej i usługowej, gł. na stanowiskach średniego nadzoru technicznego. Po technikum można studiować na kierunkach: mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, elektrotechnika, energetyka, inżynieria materiałowa, inżynieria mechaniczno-medyczna oraz wielu innych.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe