Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dzień Otwarty w ZSG

Aktualności

RSS

Dzień Otwarty w ZSG

W piątek 13 kwietnia 2018 r. Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej szeroko otworzył drzwi dla gimnazjalistów. Przygotowania trwały wiele dni, aby w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę edukacyjną szkoły i jednocześnie pomóc gimnazjalistom w podjęciu decyzji o dalszej nauce.

Już przy wejściu gości witali uczniowie w galowych mundurach. Na korytarzach ciekawie prezentowały się stoiska z poszczególnymi zawodami. Górnicy wystawili specjalistyczne narzędzia i urządzenia wykorzystywane w tym zawodzie. Elektrycy oprócz urządzeń wykorzystywanych w ich branży, zaprezentowali tablicę pokazującą drogę edukacji w zawodzie elektryka, poczynając od szkoły branżowej lub technikum. Po sąsiedzku uczennice klasy przeróbkarskiej zachęcały do podjęcia nauki w zawodzie technik przeróbki kopalin stałych. Najdłuższe stoisko zapełnione przeróżnymi sprzęgłami i przekładniami mieli mechanicy. Promowali oni zawód ślusarza, mechanika automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, technika chłodnictwa i klimatyzacji oraz technika mechanika.
W pracowniach zawodowych na zwiedzających czekały różne atrakcje. W pracowni mechanicznej gimnazjaliści mogli własnoręcznie wybić dla siebie zawieszki z napisem ZSG. W pracowni elektrycznej uwagę zwracały: makieta domu jednorodzinnego z inteligentną instalacją, mini elektrownia, wyspa pneumatyczna, sygnalizacja świetlna z ulicznym oświetleniem sterowana mikroprocesorem, makieta bramy przesuwnej automatycznej. Ponadto goście mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami o specyfice zawodów.
W szkolnej siłowni można było spróbować sił na bieżni albo na rowerkach stacjonarnych. Na małej sali gimnastycznej zwiedzający mieli możliwość siłowania na rękę (armwrestling), a na boisku zmierzenia się ze starszymi kolegami w rozgrywkach sportowych Turbo-Górnik oraz Małej Grze 2x2. Wszystkie konkurencje sportowe rozgrywane były na wesoło.
Biblioteka, w tym dniu zamieniła się w Cafe Kino, gdzie w kawiarnianej atmosferze, z filiżanką aromatycznej herbaty lub szklaneczką soku można było obejrzeć filmy z życia szkoły, o LW „Bogdanka” S.A. oraz o zawodach, w których kształci ZSG w Łęcznej.
Dla fanów gier komputerowych w pracowni informatycznej rozegrany został turniej League of Legends. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę szkolne gadżety.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były: grill, gdzie po trudach zwiedzania można było zjeść gorącą kiełbaskę i ugasić pragnienie szklaneczką wody mineralnej oraz strzelnica, na której chętni sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie.

Piątek 13-tego dla gimnazjalistów ze szkół: z Łęcznej, Ludwina, Urszulina, Cycowa, Puchaczowa, Milejowa, Jaszczowa, a także innych miejscowości, na pewno nie był pechowy. W licznych rozmowach podkreślali, że czują miłą, ciepłą i przyjazną atmosferę szkoły, można więc uznać Dzień Otwarty za udany.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe