Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Dzień Otwarty w ...

Aktualności

RSS

Dzień Otwarty w "Bolivarze"

Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie zaprasza na Dzień Otwarty - 24 kwietnia (wtorek) w godz. 10.00. To doskonała okazja by zapoznać się z aktualną ofertą i warunkami do nauki jakie oferuje szkoła, porozmawiać z uczniami i nauczycielami w jakich kierunkach warto się kształcić, jakie umiejętności zdobędzie się na danym kierunku i na jakich stanowiskach można je później wykorzystać.

Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie
ul. Partyzancka 62, 21-020 Milejów, tel. 081 7572021, http://www.zs2milejow.edu.pl

SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY
Liceum Ogólnokształcące
• klasa wojskowa – dodatkowy przedmiot: przysposobienie wojskowe
• klasa dziennikarska – możliwość rozszerzeń: przedmioty humanistyczne i j. obce
• klasa ogólna – możliwość rozszerzeń: przedmioty matematyczno-przyrodnicze i j. obce
Technikum
• technik informatyk
• technik ekonomista
• technik handlowiec
Szkoła Branżowa I stopnia
• klasa mechaniczno-elektryczna (zawody: ślusarz, elektryk)
• klasa wielozawodowa (zawody: blacharz samochodowy, lakiernik, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, piekarz, cukiernik, fryzjer, sprzedawca, murarz- tynkarz)

SZKOŁY DLA DOROSŁYCH (bezpłatne, weekendowe)
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
Szkoły Policealne dla Dorosłych
• technik administracji
• technik rachunkowości
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
• ślusarz
• sprzedawca
• elektryk
• technik turystyki wiejskiej

Zespół Szkół został utworzony w 2000 r. na bazie dotychczasowego LO, mającego długoletnie tradycje kształcenia i wychowania (minęło już 75 lat od zainicjowania tajnego nauczania, które przerodziło się w szkołę licealną). Patronem placówki jest Simon Bolivar – bojownik o wolność krajów Ameryki Południowej, co sprzyja utrzymywaniu ożywionych kontaktów z ambasadami Wenezueli, Peru i Kolumbii. Współpraca z wieloma partnerami przynosi wymierne korzyści:
- Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – patronat nad klasą wojskową,
- Radio Lublin – patronat nad klasą dziennikarską, wycieczki edukacyjne, akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”,
- UMCS – patronat nad klasą ogólną, realizacja projektu AISEC wspomagającego naukę języków obcych, korzystanie z corocznej oferty w ramach Festiwalu Nauki, wykłady i zajęcia prowadzone przez pracowników uczelni,
- Instytut Pamięci Narodowej o/Lublin – wykłady, prelekcje, warsztaty, wystawy tematyczne i okolicznościowe,
- Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie - młodzież ma możliwość uczestniczenia w zagranicznych stażach i praktykach,
- Zespół Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem – współpraca w ramach obchodów 75-lecia szkoły oraz w zakresie opracowania projektu tablicy pamiątkowej z tej okazji.
Nasze sukcesy to m.in. grono stypendystów Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Lubelskiego, Powiatu Łęczyńskiego, a także liczne sukcesy uczniów w konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Szkoła jest pomysłodawcą i organizatorem wielu konkursów (m.in. Powiatowego Przeglądu Poezji Mówionej i Śpiewanej, Biegu Bolivara), aktywnie działa w środowisku lokalnym (m.in. wzięła udział w akcji „Narodowe Czytanie" w Milejowie), uczestniczy w powiatowych i gminnych uroczystościach patriotycznych.

Zaplecze edukacyjne szkoły
Posiadamy w pełni wyposażone pracownie zawodowe dla zawodów: technik informatyk i technik ekonomista oraz pracownie dostosowane do nauki zawodu: ślusarz, elektryk czy sprzedawca. Pracownie przedmiotowe wyposażone są w pomoce naukowe do poszczególnych przedmiotów, do nauki języków obcych służy uczniom laboratorium językowe. Dysponujemy świetnie zaopatrzoną biblioteką i czytelnią, w których znajdują się stanowiska komputerowe. Szkoła posiada salę gimnastyczna, siłownię, pełnometrażowe boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i plażową. Prężnie działa szkolna drużyna piłki siatkowej, która ma na swym koncie sukcesy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Praktyczna nauka zawodu
Zajęcia praktyczne uczniów odbywają się we współpracujących z nami (często od lat) zakładach usługowych. Szkoła współpracuje z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, dzięki czemu młodzież ze Szkoły Branżowej ma możliwość wyjazdów zagranicznych. Jednym z elementów współpracy jest również możliwość uczestniczenia w konkursach i zawodach branżowych.

Po lekcjach
W szkole odbywają się zajęcia kół językowych (angielski, francuski, niemiecki i rosyjski). Licznymi sukcesami mogą się pochwalić uczestnicy zajęć sportowych (koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i piłki nożnej). Koło historyczne, które nawiązało współpracę z IPN, promuje w szkole wiedzę o historii XX w. Koło przedsiębiorczości skupia przyszłych ekonomistów. Uroczystości szkolne odbywają się z udziałem szkolnego Koła Żywego Słowa. Wrażliwi na ludzkie problemy działają w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Ważne wydarzenia szkolne i lokalne są uwieczniane przez członków koła fotograficznego.

Kierunki, na które warto zwrócić uwagę:
Technik informatyk - przygotowuje do pracy jako specjalista wykorzystujący technologie informatyczne zaimplementowane na stanowiskach pracy, administrator sieci komputerowych, obsługa informatyczna, programista, serwisant komputerowy, sprzedawca w sklepach komputerowych, prowadzenie własnej działalności w zakresie usług informatycznych. Technik ekonomista – umożliwia pracę na stanowisku księgowego, menedżera, maklera giełdowego, doradcy podatkowego i finansowego, dystrybutora w firmie handlowej, agenta ubezpieczeniowego, bankiera, analityka rynku. Technik handlowiec - przygotowuje do pracy w działach handlowych, w firmach handlowych, agencjach reklamowych, do prowadzenia działalności w branży handlowo-marketingowej. Klasa wojskowa w LO to oferta dla osób planujących związać swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Absolwent będzie posiadał przygotowanie do ubiegania się o przyjęcie do Wojsk Obrony Terytorialnej albo na wojskowe uczelnie wyższe. Dzięki porozumieniom z dowództwem WOT oraz Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie uczniowie mają zajęcia z wykładowcami wojskowymi oraz uczestniczą w wycieczkach do obiektów militarnych. Klasa dziennikarska pod patronatem Radia Lublin daje możliwość rozwijania pasji i zainteresowań w ramach warsztatów dziennikarskich i zajęć z obszaru komunikacji interpersonalnej, asertywności, empatii, mowy ciała i radzenia sobie ze stresem.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

sklepy internetowesklepy internetowe