Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Udział Przedszkola w ...

Aktualności

RSS

Udział Przedszkola w Puchaczowie w realizacji projektu "International Education”

International Education to projekt wspierający Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ „Jakościowa Edukacja”, kierowany do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności miękkie i personalne, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych
i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.
W dniach od 5 do 6 kwietnia 2018 r. nasze przedszkole uczestniczyło w projekcie "International Education” z międzynarodową organizacją studencką AIESEC. Gościliśmy dwoje wolontariuszy zza granicy: Mădălina Batinaș z Rumunii i Amila Sadun Basnayaka ze Sri Lanki, którzy prowadzili warsztaty. Dzieci miały możliwość poznania kultury, tradycji, kuchni obcokrajowców, a nawet podstawowych zwrotów w ich językach ojczystych. Dla naszych gości była to także okazja do wzbogacenia swojej wiedzy o Polsce. Jedynym językiem komunikacji był język angielski, co dla uczestników było istotnym walorem projektu. W tłumaczeniu pomagała nam Pani Ola wolontariuszka z Lublina.

Czas spędzony z wolontariuszami AIESEC nie tylko dostarczył nam ciekawych informacji dotyczących innych kultur, wskazał na istotę postawy tolerancji, przedsiębiorczości i umiejętność współpracy w dzisiejszym świecie, ale też sprawił, że otworzyliśmy się na kontakt z osobami zza granicy.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe