Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Nasza "oparzeniówka" ...

Aktualności

RSS

Nasza "oparzeniówka" Ambasadorem Województwa Lubelskiego

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek” i Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej – to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Podczas Gali, która odbyła się 21 kwietnia w Targach Lublin statuetkę oraz dyplom odebrał dyrektor SP ZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski oraz lekarz koordynujący WCLOiChR prof. Jerzy Strużyna.

– Gala Ambasador Województwa Lubelskiego jest dla mnie wyjątkowa. To już 19. edycja wydarzenia, które pokazuje jak wiele osób, firm i instytucji każdego dnia przyczynia się do rozwoju naszego województwa. Co roku Kapituła wybiera tylko troje laureatów. Co roku grono, spośród którego można wybierać jest liczne i to czyni wybór bardzo trudnym, bo wybieramy spośród sobie równych. Wyróżnienie w każdej kategorii może być tylko jedno, ale faktycznie wszyscy nominowani są bezdyskusyjnymi Ambasadorami Województwa Lubelskiego, i to takimi, jakich nasze województwo najbardziej potrzebuje: w dziedzinie nowoczesnych technologii, kultury, medycyny, rozwijania lokalnej gospodarki. Cieszę się więc, że mimo obiektywnych trudności w wybraniu tylko jednej osoby, instytucji lub firmy co roku jakoś się to udaje – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Ambasadorką Województwa Lubelskiego w kategorii „osoba” została Grażyna Torbicka – dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, odbywającego się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Zdobywcą statuetki w kategorii „firma” została Spółdzielnia Mleczarska „Spomlek”znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzając na polski rynek nowe gatunki.

W kategorii „instytucja” tytuł otrzymało Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej, które działa od siedmiu lat i jest w kraju jedynym ośrodkiem, zajmującym się leczeniem, chirurgią rekonstrukcyjną i replantacją kończyn, leczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Centrum w Łęcznej posiada bardzo nowoczesny sprzęt i zajmuje się nie tylko oparzeniami, ma także wypracowane skuteczne metody leczenia pacjentów z Zespołem Lyella, który objawia się oddzieleniem naskórka od skóry właściwej w wyniku alergicznej reakcji organizmu na leki. Przeprowadzane są tam również operacje rozszczepu warg i podniebienia u dzieci. Od Listopada 2016 r. Centrum w Łęcznej przygotowywane jest do rekonstrukcji ręki.

Źródło: http://www.lubelskie.pl

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Studia Łęczyńskie Tom 2-3
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron internetowychprojektowanie stron internetowych