Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Podsumowanie akcji ...

Aktualności

RSS

Podsumowanie akcji „Nasza biało-czerwona” w powiecie łęczyńskim

Z przyjemnością prezentujemy Państwu podsumowanie akcji „Nasza biało-czerwona”, która została przeprowadzona przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja organizowana była w ramach ogólnokrajowej kampanii „Dumni z Polski”, związanej ze świętowaniem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Flagi, to okazja do przypomnienia symboliki naszych barw narodowych, zasad prezentowania flagi, a także wyrażenia dumy i przywiązania do naszego kraju, który w tym roku obchodzi stulecie odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.

W ramach akcji na boisku przy ul. Bogdanowicza w Łęcznej 26 kwietnia 268 mieszkańców powiatu łęczyńskiego, głównie uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej wykonało wspólne pamiątkowe zdjęcie. Nie było to łatwe zadanie, ale dzięki pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej udało się je zrealizować i nasza „żywa flaga” na fotografii z góry wygląda imponująco.

Do 7 maja mieszkańcy powiatu mogli też przesyłać swoje indywidualne i grupowe zdjęcia prezentujące przygotowania i świętowanie Dnia Flagi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, a oprócz Starosty Romana Cholewy i pracowników Starostwa Powiatowego w Łęcznej były to m.in. Przedszkole nr 1 w Łęcznej, Przedszkole nr 2 w Łęcznej, Przedszkole w Puchaczowie, Przedszkole w Ciechankach, Szkoła Podstawowa im. H. Ch. Andersena w Jawidzu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Łęcznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej oraz osoby prywatne.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, prezentujących świętowanie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w powiecie łęczyńskim.

Zdjęcia będą prezentowane na stronie internetowej www.powiatleczynski.pl, na profilu społecznościowym FB oraz w budynku Starostwa Powiatowego w Łęcznej.

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron