Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Projekty przyszłych ...

Aktualności

RSS

Projekty przyszłych architektów krajobrazu z „Jagiellończyka” docenione przez Politechnikę Krakowską

Anna Sachadyń, Justyna Trepiak i Damian Biały – uczniowie III klasy technikum architektury krajobrazu z ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej odnieśli sukces w ogólnopolskim konkursie projektowym zorganizowanym przez Politechnikę Krakowską.

Troje uczniów z „Jagiellończyka” wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Miejsce do czytania przy Twojej szkole” zorganizowanym przez Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Jako uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnościami zawodowymi na wysokim poziomie, gdyż Ania swoim projektem wywalczyła II miejsce w konkursie, Justyna otrzymała wyróżnienie, a cała trójka w nagrodę weźmie udział w profesjonalnych warsztatach projektowych na wspomnianej uczelni.

Zadaniem konkursowym było stworzenie projektu niewielkiego miejsca wypoczynku dostosowanego jednocześnie do czytania i nauki. Uczestnicy musieli osadzić projektowany obiekt w starannie wybranej lokalizacji na terenie swojej szkoły, zabłysnąć pomysłowością i oryginalnym podejściem do tematu nie zapominając przy tym o jego funkcjonalności, dostosowaniu do lokalnych warunków i właściwym doborze materiałów oraz roślin.

Organizatorzy otrzymali 23 prace, których poziom był bardzo wysoki. Jak sami stwierdzili w uzasadnieniu wyników, wybór zwycięzców okazał się trudny. W projekcie Ani, który zasłużył na drugą lokatę doceniono minimalizm kompozycji oraz trafny dobór zieleni i materiałów, a także wysoki poziom rysunku odręcznego. W wyróżnionej pracy Justyny doceniono dobrze wyważoną kompozycje, prostotę układu, umiejętny dobór zieleni oraz wysoki poziom estetyki całości opracowania.

Do udziału w konkursie zainspirował i zachęcił uczniów nauczyciel-bibliotekarz – pani Emilia Salak.

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron