Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Z zielonej Ukrainy na ...

Aktualności

RSS

Z zielonej Ukrainy na ziemię łęczyńską

W dniach 11-14 maja gościł na zaproszenie władz Powiatu Łęczyńskiego Alexander Babicz, mer miasta Goła Przystań z obłasti chersońskiej położonego na południowo-wschodniej Ukrainie, przy ujściu rzeki Dniepr do Morza Czarnego. Miejscowość ta, mająca status miasta samorządowego, jest od 2003 roku partnerem Powiatu zgodnie z podpisanym wówczas porozumieniem dwustronnym.

W ciągu piętnastu lat współpracy udało się zrealizować 37 projektów wymiany młodzieży, odbyło się 19 wizyt dwustronnych na poziomie samorządowym, przedstawiciele Powiatu Łęczyńskiego i partnerskiej Gołej Przystani uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych, rocznicowych i panelach gospodarczych.
O ile ostatnie lata, w związku z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie, spowodowały rozluźnienie kontaktów, to ostatnia wizyta - miejmy nadzieję -przyniesie ich ożywienie.

Program pobytu mera Babicza po raz pierwszy goszczącego w Łęcznej umożliwił zaprezentowanie zmian zachodzących w naszym regionie oraz efektów przemian - ostatnich lat - w zakresie dorobku materialnego społeczności lokalnej. Wizyta miała charakter roboczy, dotyczący możliwości rozwoju współpracy handlowo-produkcyjnej, edukacyjnej (nauka ukraińskiej młodzieży licealnej w szkołach średnich prowadzonych przez powiat) oraz przywrócenia wymiany kulturalnej i sportowej, której uczestnikami byliby młodzi mieszkańcy naszych regionów.

Tekst: Marek Patryn

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego 2017 w Milejowie
zobacz
Kameralne Pojezierze
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych