Strona Główna » Aktualności » Dwa medale zawodników ...

Aktualności

RSS

Dwa medale zawodników „ISKRY” Spiczyn w Krotoszynie

Doskonale spisali się zawodnicy „ISKRY” Spiczyn, którzy w Krotoszynie w dniach 18-20.05.2018 r. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach – styl wolny wywalczyli 2 medale, a w punktacji drużynowej zajęli 7 miejsce w kraju na 57 startujących klubów.

Srebrny medal w kategorii 60 kg zdobył Klaudiusz Pachuta, a brązowy medal w kategorii 48 kg zdobył Szymon Chmielewski.
Bardzo dobrze wypadli też pozostali zawodnicy. Olgierd Gąsior zdobył V miejsce w kategorii 60 kg, przegrywając pojedynek o brązowy medal.
Paweł Bawolski zajął VIII miejsce, co należy w jego przypadku potraktować jako sukces, a zarazem dobry zwiastun na przyszłość.
Zawodnicy wykonali ciężką pracę w okresie przygotowawczym, czego efektem było zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach – styl wolny (kwalifikowało się po eliminacjach po 16 zawodników w kategorii wagowej z całego kraju).
Finał natomiast jest turniejem elitarnym i bardzo prestiżowym, ponieważ daje możliwość zdobycia tytułu Mistrza Polski w tej grupie wiekowej.
Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, doskonale prezentując się na krotoszyńskich matach.