Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » IV Powiatowy Konkurs z ...

Aktualności

RSS

IV Powiatowy Konkurs z języka angielskiego "ENGLISH AROUND ENGLISH – SPEAKING COUNTRIES”

28 maja I LO im. J. Zamoyskiego w Zespole Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej zaprosiło uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów klas VII szkoły podstawowej do udziału w IV Powiatowym Konkursie z języka angielskiego, którego ideą jest wspieranie i rozwijanie uzdolnień językowych uczniów, pogłębianie wiedzy na temat historii, geografii, kultury i życia codziennego mieszkańców krajów angielskiego obszaru językowego.

W tegorocznym konkursie „ENGLISH AROUND IRELAND” wzięli udział uczniowie z Cycowa, Jaszczowa, Ludwina, Łęcznej (Szkoła Podstawowa nr 2), Milejowa i Puchaczowa. Do współzawodnictwa przystąpiło 17 uczestników, którzy wykazali się dużą wiedzą i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, rozwiązując w ciągu 60 minut test składający się z ośmiu zadań, obejmujących wiedzę o Irlandii.

Komisja konkursu "ENGLISH AROUND IRELAND" wyłoniła 5 najlepszych zawodników, wśród których znaleźli się:
I miejsce – Emilia Srebrna – Gimnazjum nr 1 w Milejowie (opiekun - pani Magdalena Gajowiak)
II miejsce – Urszula Matuszak – Zespól Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie (opiekun - pani Justyna Tomasiak)
III miejsce – Milena Sawicka - Zespól Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie (opiekun – pani Edyta Misiewicz – Hulewska)
IV miejsce – Kornelia Kursa – Zespół Szkół w Puchaczowie - Gimnazjum im. Jana Pawła II (opiekun Beata Salamucha)
V miejsce – Julia Mełgieś - Gimnazjum Publiczne w Ludwinie (opiekun – pani Agnieszka Pasieczny)
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz wydawnictwo Macmillan zostały w sposób uroczysty wręczone uczestnikom przez Pana Wicestarostę Dariusza Kowalskiego. Gratulacje, podziękowania i dyplomy z rąk pani Dyrektor Doroty Makara odebrali też nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w konkursie.
Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu była prezentacja „Some interesting facts about Ireland” przygotowana przez Jolantę Brzostowską ( z klasy 1 TI) oraz Dominikę Wrońską (z klasy 1 TOR).

Przygotowaniem wystroju sali i poczęstunku zajęły się uczennice z klasy IA LO – Ilona Kowalczyk, Małgorzata Łukowska, Natalia Roczon i Julia Zub.
Organizatorzy Konkursu – Katarzyna Konopka, Monika Medyńska i Olga Osik dziękują wszystkim za udział i zapraszają do udziału w następnych edycjach konkursu „ENGLISH AROUND ENGLISH – SPEAKING COUNTRIES”.

Tekst i zdjęcia: ZS im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Łęcznej

Galeria

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Dożynki Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Spiczyn 2010
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych