Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu


Starostwo Powiatowe

al. Jana Pawła II 95a
21-010 Łęczna

(81) 531 52 00

(81) 531 52 01

(81) 752 64 64

Facebookpowiatleczynski

Biuletyn Informacji Publicznej Rządowe Centrum Legislacji
Strona Główna » Aktualności » Finał konkursu "Jestem ...

Aktualności

RSS

Finał konkursu "Jestem Bezpieczny"

Już po raz XVIII obył się Konkurs Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem ,,Jestem Bezpieczny". Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Przystąpiły do niego prawie wszystkie szkoły z terenu powiatu. Organizatorami konkursu są Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej oraz Starostwo Powiatowe w Łęcznej.

24 maja w Zespole Szkół w Puchaczowie odbył się finał powiatowy Konkursu Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny". W finale spotkały się zwycięskie drużyny z etapów gminnych. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw jak również odpowiednie reagowanie oraz zapoznanie uczestników z systemem działań służb i instytucji.

Zakres tematyczny obejmuje obszary dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, w tym bezpieczeństwa na wsi, zagrożenia wynikające z używania substancji psychoaktywnych, przepisy, których musimy przestrzegać, system działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz znajomość podstaw udzielania pierwszej pomocy.

W skład komisji weszli przedstawiciele Policji, Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Placówki Terenowej KRUS w Łęcznej. Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech konkurencjach: prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, test wiedzy oraz projekt koszulki. Wszystkie drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą o bezpieczeństwie oraz kreatywnością przy prezentacji i projekcie koszulki.

Zwycięzcą XVIII edycji Konkursu Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem "Jestem Bezpieczny" w powiecie łęczyńskim została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Drugie miejsce zajeli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Puchaczowie, a trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Tekst i zdjęcia: KPP w Łęcznej

Komentarze

Brak komentarzy.
Wpisz komentarz (do 250 znaków):
Autor: Prosimy przepisać kod z obrazka:
Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty
Międzyszkolny Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej
zobacz
Szpital Powiatowy w Łęcznej
zobacz

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków